Modernizacja pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Modernizacja pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Na połowę przyszłego roku zaplanowano zakończenie modernizacji pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na razie są poszukiwani wykonawca i inżynier kontraktu.

Stargard ma mieć w końcu basen z czymś więcej niż tory do pływania. Inwestycja, która rozpocznie się jeszcze w tym roku obejmie bowiem nie tylko remont pływalni i powiększenie jej kubatury, ale też rozbudowę basenu o funkcję aquaparku. Jedną z atrakcji ma być 40-metrowa rura do zjeżdżania.

Stargardzianie będą mogli korzystać z elementów do rekreacji i rehabilitacji. W ramach inwestycji planowane jest montaż wanien do hydromasażu z wodą mineralną, solanką i wodą borowinową, sauny fińskiej, łaźni parowej i urządzeń do rehabilitacji takich jak hydromasaże. W planach są też brodzik dla najmłodszych, jaccuzi. Mały basen, zajęty dziś na potrzeby siłowni, znów wypełni się wodą, przy czym będzie on przeznaczony do nauki pływania. Siłownia ma zaś zostać przeniesiona do piętrowego, przeszklonego budynku, którego budowa jest zaplanowana w miejscu parkingu przy OSiR.

- Stargard na taką inwestycję czekał wiele lat - mówi pan Grzegorz ze Stargardu. - Basen, który mamy teraz nie zachęca do korzystania. Dlatego wielu mieszkańców jeździ do Gryfina lub Choszczna. Po remoncie pływalni w Stargardzie na pewno będę korzystał z niej regularnie.

Na razie miasto szuka wykonawcy tego przedsięwzięcia. Na oferty czeka do 4 kwietnia. Poszukiwany jest też inżynier kontraktu. Władze Stargardu liczą na to, że uda się korzystnie rozstrzygnąć przetarg i że roboty ruszą jak najszybciej. Według planu modernizacja z rozbudową o funkcję aquaparku zakończy się najpóźniej w sierpniu 2018 roku.

- Ośrodek Sportu i Rekreacji ma pozytywną decyzję z banku dotyczącą emisji obligacji - informuje Rafał Zając, zastępca prezydenta Stargardu. - Ma też pierwsze pozyskane miliony z Regionalnego Programu Operacyjnego. Te środki na modernizację pływalni pozwolą na obniżenie wartości emisji obligacji przez spółkę. Są gwarantem sfinansowania inwestycji.

Modernizacja stargardzkiej pływalni ma kosztować ponad 23 miliony złotych. Jak informuje miasto, dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji podjęła starania o pozyskanie kolejnych źródeł finansowania między innymi z budżetu państwa i programu Interreg.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.