Młodzi, a już odnoszą sukcesy w sporcie

Czytaj dalej
Fot. Tadeusz Surma
Grzegorz Drążek

Młodzi, a już odnoszą sukcesy w sporcie

Grzegorz Drążek

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie przyznał statuetki Championa.

- Kiedy dwadzieścia dwa lata temu zostałem dyrektorem MOS, zaproszono mnie na podsumowanie roku w klubie lekkoatletycznym - wspomina Tadeusz Gutowski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie. - To tam rozmawialiśmy o tym, że warto organizować takie podsumowanie dla młodych sportowców uprawiających różne dyscypliny. To okazja do wyróżnienia osób, które osiągają sukcesy w sporcie, ale też do integracji całego środowiska.

W ten sposób zaczęto organizować bal młodego sportowca, który już od kilku lat odbywa się w Stargardzkim Centrum Kultury.

- Po drodze pojawił się pomysł, żeby najbardziej wyróżniających się zawodników nagradzać statuetką Championa - mówi Tadeusz Gutowski.

Właśnie wręczono statuetki za rok 2016. Przyznano je dla dwunastu młodych sportowców, przedstawicieli sześciu dyscyplin.

Statuetkę przyznano trójce koszykarzy Spójni. Bartłomiej Górzyński z rocznika 2001, to piąty strzelec zachodniopomorskiej ligi kadetów, członek kadry województwa zachodniopomorskiego. Szymon Szmit z rocznika 2002 to najlepszy strzelec zachodniopomorskiej ligi kadetów. Miał spory udział w awansie zespołu do ćwierćfinału mistrzostw Polski młodzików. Patryk Zając, rocznik 2002, został wybrany najlepszym zawodnikiem kadry województwa zachodniopomorskiego.

Lekkoatleci, którzy zostali Championami 2016, to: Matylda Cebulska, Paweł Misiaszek i Szymon Tuszyński. Matylda (rocznik 2001) to brązowa medalistka mistrzostw kraju młodzików w biegu na 300 metrów. Paweł, także rocznik 2001, został brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików w rzucie młotem. Szymon (rocznik 2001) to drugi zawodnik międzywojewódzkich mistrzostw w biegu na 600 i 1000 m.

Po dwóch Championów reprezentuje piłkę nożną i pływanie. Bartosz Babicki to piłkarz rocznika 2000. Jest nie tylko podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów starszych Błękitnych, ale też trenuje w pierwszej drużynie stargardzkiego klubu. Wojciech Kacprzyk to czołowy zawodnik ekipy juniorów młodszych, który jest powoływany do zespołu juniorów starszych. Pływacy z Championami to Zuzanna Marczuk (rocznik 2001) i Bartosz Pabich (2001). Oboje to finaliści zimowych mistrzostw kraju w wyścigach na 200 m stylem dowolnym.

Stawkę Championów 2016 uzupełniają, siatkarka Zuzanna Cybulska i zapaśnik Adrian Andruszkiewicz. Zuzanna, rocznik 2001, jest kapitanem zespołu, który grał w półfinale mistrzostw województwa zachodniopomorskiego. Adrian, rocznik 2002, to trzeci zawodnik mistrzostw kraju Ludowych Zespołów Sportowych.

Grzegorz Drążek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.