Młodzi, a już odnoszą sukcesy w sporcie

Czytaj dalej
Fot. Tadeusz Surma
Grzegorz Drążek

Młodzi, a już odnoszą sukcesy w sporcie

Grzegorz Drążek

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie przyznał statuetki Championa.

- Kiedy dwadzieścia dwa lata temu zostałem dyrektorem MOS, zaproszono mnie na podsumowanie roku w klubie lekkoatletycznym - wspomina Tadeusz Gutowski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie. - To tam rozmawialiśmy o tym, że warto organizować takie podsumowanie dla młodych sportowców uprawiających różne dyscypliny. To okazja do wyróżnienia osób, które osiągają sukcesy w sporcie, ale też do integracji całego środowiska.

W ten sposób zaczęto organizować bal młodego sportowca, który już od kilku lat odbywa się w Stargardzkim Centrum Kultury.

- Po drodze pojawił się pomysł, żeby najbardziej wyróżniających się zawodników nagradzać statuetką Championa - mówi Tadeusz Gutowski.

Właśnie wręczono statuetki za rok 2016. Przyznano je dla dwunastu młodych sportowców, przedstawicieli sześciu dyscyplin.

Statuetkę przyznano trójce koszykarzy Spójni. Bartłomiej Górzyński z rocznika 2001, to piąty strzelec zachodniopomorskiej ligi kadetów, członek kadry województwa zachodniopomorskiego. Szymon Szmit z rocznika 2002 to najlepszy strzelec zachodniopomorskiej ligi kadetów. Miał spory udział w awansie zespołu do ćwierćfinału mistrzostw Polski młodzików. Patryk Zając, rocznik 2002, został wybrany najlepszym zawodnikiem kadry województwa zachodniopomorskiego.

Lekkoatleci, którzy zostali Championami 2016, to: Matylda Cebulska, Paweł Misiaszek i Szymon Tuszyński. Matylda (rocznik 2001) to brązowa medalistka mistrzostw kraju młodzików w biegu na 300 metrów. Paweł, także rocznik 2001, został brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików w rzucie młotem. Szymon (rocznik 2001) to drugi zawodnik międzywojewódzkich mistrzostw w biegu na 600 i 1000 m.

Po dwóch Championów reprezentuje piłkę nożną i pływanie. Bartosz Babicki to piłkarz rocznika 2000. Jest nie tylko podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów starszych Błękitnych, ale też trenuje w pierwszej drużynie stargardzkiego klubu. Wojciech Kacprzyk to czołowy zawodnik ekipy juniorów młodszych, który jest powoływany do zespołu juniorów starszych. Pływacy z Championami to Zuzanna Marczuk (rocznik 2001) i Bartosz Pabich (2001). Oboje to finaliści zimowych mistrzostw kraju w wyścigach na 200 m stylem dowolnym.

Stawkę Championów 2016 uzupełniają, siatkarka Zuzanna Cybulska i zapaśnik Adrian Andruszkiewicz. Zuzanna, rocznik 2001, jest kapitanem zespołu, który grał w półfinale mistrzostw województwa zachodniopomorskiego. Adrian, rocznik 2002, to trzeci zawodnik mistrzostw kraju Ludowych Zespołów Sportowych.

Grzegorz Drążek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.