Wioletta Mordasiewicz

Miniautobus na testach w Stargardzie. MZK może taki kupi

- Realizacja takich przewozów dwoma pojazdami typu bus, którymi dysponujemy nie do końca spełnia oczekiwania zarówno nasze jak i korzystających z nich - Realizacja takich przewozów dwoma pojazdami typu bus, którymi dysponujemy nie do końca spełnia oczekiwania zarówno nasze jak i korzystających z nich osób - dodaje MZK.
Wioletta Mordasiewicz

Miejski Zakład Komunikacji zakończył wczoraj testowanie mini autobusu koncernu Iveco. Przewoźnik przymierza się do kupna małego pojazdu dla niepełnosprawnych

Od 19 kwietnia tego roku na stargardzkich ulicach można było zobaczyć białe iveco. Pojazd zatrzymywał się na przystankach autobusowych i jak zwykłe autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji woził pasażerów. Wzbudzał wśród mieszkańców spore zainteresowanie.

Miejski przewoźnik wiele razy przed zakupem autobusów testował modele, którymi był zainteresowany. Ale takiego mini autobusu dotychczas na ulicach miasta nie było.

- A po co w naszym mieście taki mały autobus - dziwi się starszy pan, którego spotkaliśmy na przystanku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. - Puszczają taki autobusik, a potem ludzie stoją w tłoku.

MZK informuje, że niskopodłogowy autobus iveco na razie sprawdza. Auto może pomieścić 38 osób. Ma 12 miejsc siedzących, plus sześć dodatkowo rozkładanych krzesełek. W autobusie jest jedno miejsce przeznaczone do przewozu pasażera na wózku inwalidzkim.

- Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie przewozem uczących się osób niepełnosprawnych specjalnym transportem - wyjaśnia miejski przewoźnik.

Przewoźnik realizuje takie kursy busami. Każdy może przewieźć jedynie dziewięć osób.

- Realizacja takich przewozów dwoma pojazdami typu bus, którymi dysponujemy nie do końca spełnia oczekiwania zarówno nasze jak i korzystających z nich osób - dodaje MZK.

MZK chce jeden z busów zastąpić mini autobusem, który będzie w stanie przewieźć jednocześnie więcej niż 9 osób.

- Jesteśmy zainteresowani możliwością przewiezienia jednocześnie minimum trzech osób na wózkach inwalidzkich - można przeczytać na stronie przewoźnika. - Aktualnie realizowany test autobusu o zbliżonych w założeniach parametrach ma na celu sprawdzenie jak tego typu pojazd sprawdzi się na liniach komunikacyjnych w czasie, gdy nie jest on wykorzystywany do dedykowanego przewozu osób niepełnosprawnych.

Iveco obsługiwało trasy, którymi podróżuje najmniejsza liczba pasażerów. To linie nr 13, 5, 6, 7, 11 i 16. Pojazd ten jeździł wczesnym rankiem, późnym wieczorem oraz w soboty, niedziele i święta. Wczoraj po raz ostatni wyjechał na ulice Star-gardu.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.