Miliony złotych na remonty zabytków w Toruniu, Golubiu-Dobrzyniu, Brodnicy i Rypinie

Czytaj dalej
Fot. Szymon Zdziebło/UM
Karolina Rokitnicka

Miliony złotych na remonty zabytków w Toruniu, Golubiu-Dobrzyniu, Brodnicy i Rypinie

Karolina Rokitnicka

W minionym roku zrealizowano kolejną edycję wojewódzkiego programu ochrony zabytków. Zyskały kościoły, pałace, dwory. Całkowita wartość projektu, wraz z wkładem własnym wnioskodawców, opiewa na 27,5 mln złotych. Znaczna część tych środków, bo ponad 7,2 mln zł została wydana w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Dla porównania - w Toruniu wykonano inwestycje za niemal 3 mln zł, w powiecie toruńskim za około 2,3 mln zł, w brodnickim za około 1 mln zł , a w rypińskim za niemal 400 tys. zł.

Łącznie wsparcie z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwiło realizację 194 zadań w zabytkowych obiektach Kujaw i Pomorza.

- Wspólnie z mieszkańcami i opiekunami zabytków udało nam się zrobić wiele dla ochrony dziedzictwa kulturowego Kujaw i Pomorza. Efekty naszych działań widać w całym regionie w postaci odnowionych i uchronionych przez zniszczeniem obiektów. Potrzeby są wciąż duże, dlatego będziemy nadal konsekwentnie wspierać prace w zabytkach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

- Wspólnie z mieszkańcami i opiekunami zabytków udało nam się zrobić wiele dla ochrony dziedzictwa kulturowego Kujaw i Pomorza. Efekty naszych działań widać w całym regionie w postaci odnowionych i uchronionych przez zniszczeniem obiektów. Potrzeby są wciąż duże, dlatego będziemy nadal konsekwentnie wspierać prace w zabytkach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Co dokładnie będzie się działo? Jakie zadania udało się zrealizować? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.