Małgorzata Klimczak

Mijający rok w szczecińskiej kulturze obfitował w nagrody

Anna Augustynowicz Anna Augustynowicz
Małgorzata Klimczak

Możemy być dumni ze szczecińskich twórców i animatorów kultury za ich działalność. Wielu przywiozło do Szczecina nagrody za swoje osiągnięcia i to nagrody prestiżowe.

Szczecin już od lat może się pochwalić świetnymi spektaklami i teatrami, więc podsumowanie zaczynamy właśnie od tej dziedziny.

Teatr

To już niemal tradycja, że Teatr Współczesny każdego roku przywozi sporo nagród z różnych festiwali. Podobnie było w 2017 roku. Najważniejszą i najbardziej cenną otrzymała Anna Augustynowicz, dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.