Joanna Krężelewska

Miejski bufet działa. Dziki mają tu zaproszenie do stołu

Pod koniec maja dziki w pobliżu zabudowań poczynały sobie coraz śmielej. Bawiły się nawet... w dziecięcej piaskownicy. Fot. Radosław Brzostek Pod koniec maja dziki w pobliżu zabudowań poczynały sobie coraz śmielej. Bawiły się nawet... w dziecięcej piaskownicy.
Joanna Krężelewska

Od kilku tygodni mieszkańcy nie alarmują służb porządkowych o goszczących w mieście dzikach. Niestety, nie brakuje jednak osób, które same zapraszają zwierzęta z lasów na osiedla.

Choćby w środowe popołudnie. Otrzymaliśmy sygnał od rowerzystów, którzy widzieli rodzinę dzików, dokładnie siedem sztuk, która przy skrzyżowaniu ulic Dzierżęcińskiej, Wojska Polskiego i Gołębiej zajadała się kromkami chleba, wyrzuconymi przez kogoś przy drodze. - Niestety, w ten sposób sami zapraszamy dzikie zwierzęta do miasta - mówi Robert Grabowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.