Bogna Skarul

Międzyzdroje: Przyjdź na minizlot Rolls-Royce

Międzyzdroje: Przyjdź na minizlot Rolls-Royce Fot. Mat. prasowe
Bogna Skarul

To będzie nie lada gratka dla miłośników luksusowych czterech kółek. W sobotę w Międzyzdrojach w godzinach od 18 do 24 przy Piano Cafe będzie można zobaczyć i sfotografować Rolls-Royce.

- To ma być pierwszy w Polsce taki mały zlot Rolls-Royce'ów - mówi Piotr Droński z Baszta Nieruchomości organizator wydarzenia. - Pokażemy też dwa modele prosto z fabryki - Rolls-Royce Phantom - najbardziej luksusowy samochód świata i Rolls-Royce Ghost - samochód cieszący się największą popularnością w segmencie superluksusowym. Zaprosiliśmy też prywatnych właścicieli tych samochodów, którzy chętnie pokażą swoje auta.

W Polsce zarejestrowane są tylko 84 auta tej marki. Do tej pory auta można było oglądać przede wszystkim w salonach tej marki w Warszawie.

- A nam udało się namówić właścicieli salonu, aby pokazali samochody szerszej publiczności - podkreśla Piotr Droński i dodaje, że turyści w Międzyzdrojach będą mogli sobie zrobić zdjęcia na tle samochodów. - A to jest wyjątkiem, bowiem właściciele marki nie praktykują tego nawet na światowych targach motoryzacyjnych, gdzie wymagane są osobiste zaproszenia na stoiska.

Rolls-Royce produkowane są w pięciu podstawowych modelach: Phantom, Ghost, Dawn (cabriolet), Wraith (coupe), Cullinan (SUV).

Najdroższy Phantom to blisko 6-metrowa limuzyna, najbardziej luksusowy samochód świata, który kosztuje około 3 mln zł. Produkowany jest przez firmę Rolls-Royce od 1925 roku. Model określany jest jako udane połączenie tradycji i najnowocześniejszej technologii.

Proces produkcji to przede wszystkim ręczne spawanie karoserii, która zabezpieczona jest pięcioma warstwami lakieru. Klient ma możliwość dobierać wszystkie materiały wykończeniowe na życzenie.

Ukoronowaniem każdego pojazdu jest srebrna statuetka „Flying Lady” i ręcznie malowany wzdłuż karoserii złoty pasek.

Podczas wydarzenia odbędzie się również aukcja obrazu artysty malarza Krisa Kamińskiego z logo Rolls-Royce’a namalowanym na specjalnym podkładzie z 24-karatowego złota. Będą też i inne atrakcje.

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.