Metamorfoza ulicy Tkackiej to jeden z pomysłów SBO

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Marek Jaszczyński

Metamorfoza ulicy Tkackiej to jeden z pomysłów SBO

Marek Jaszczyński

Ciekawą przestrzeń zamierzają wprowadzić autorzy pomysłu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. To metamorfoza ulicy Tkackiej

To woonerf, czyli po holendersku uspokojona ulica. Pojęcie wymyślił holenderski architekt Niek De Boer, który wyobrażał sobie miejskie ulice jak alejki w ogrodzie. Na takiej ulicy chce się mieszkać i przebywać. Przyjazna dla wszystkich, dzieci i dorosłych, młodszych i starszych. Zapraszająca do różnych aktywności, dzięki łączeniu funkcji podwórka, jezdni, chodnika, skweru i parkingu. Z jednej strony zachowuje wszystkie swoje podstawowe funkcje (komunikacyjną, parkingową itd.) jest jednocześnie bezpieczną i przyjazną przestrzenią publiczną, gdzie mieszkańcy mogą spędzić czas.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.