Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki krytykuje budżet Białegostoku. Prezydent miasta: To żenada

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki krytykuje budżet Białegostoku. Prezydent miasta: To żenada

Tomasz Mikulicz

Marszałek województwa broni poprawek zgłoszonych przez radnych miejskich PiS. Prezydent Białegostoku i radni KO mówią, że to nie na miejscu. A nawet, że może to zostać odebrane jako przekroczenie uprawnień.

- Nie byłoby sprawy, gdyby pod oświadczeniem podpisał się Artur Kosicki - szef miejskich struktur PiS, a nie Artur Kosicki - marszałek województwa - komentuje radny miejski KO Maciej Biernacki.

Marszałek województwa opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że jest „niezwykle zaniepokojony kształtem budżetu miasta”. Punktuje prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i większościową KO za odrzucenie takich pomysłów jak wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół średnich czy brak podwyżek dla pracowników oświaty oraz doposażania szkolnych obiektów sportowych.

Z takimi poprawkami - a było ich 15 - na poniedziałkowej sesji rady miasta wystąpiło mniejszościowe PiS. Koalicja wszystkie odrzuciła. I tu pojawia się właśnie oświadczenie marszałka. Pierwsze takie w historii. Także, jeśli chodzi o ton. Artur Kosicki wyraża nadzieję, że prezydent i koalicja jeszcze raz przeanalizują sprawę i wprowadzą zmiany w budżecie „nie odrzucając ich jedynie ze względów politycznych”.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.