Karina Obara

Manipulacja wspólnotą jest na rękę władzy. A my dajemy się na to nabrać

Podczas spotkania z seniorami w Krakowie Jarosław Kaczyński powiedział: - Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło, i z całą pewnością Fot. Anna Kaczmarz Podczas spotkania z seniorami w Krakowie Jarosław Kaczyński powiedział: - Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło, i z całą pewnością się zmieni. Tylko jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać
Karina Obara

Obóz rządzący znalazł klucz do wrażliwości Polaków. Ale w Polsce rękę na Kościół jako wspólnotę niewielu chce podnieść. Coraz więcej z nas ma za to dość obłudy księży. I przymykania na nią oka władzy.

Słowo Kościół pisane wielką literą jest przedmiotem politycznych manipulacji, odkąd istnieje. Pod tym hasłem zawiera się wyobrażenie instytucji, która stać powinna na straży wartości, ale też są tu jej wyznawcy, którzy wartości potrzebują. Wprawdzie biskupi i księża do tej instytucji należą, jednak wraz z coraz bardziej sekularyzującym się społeczeństwem, to nie oni stanowią o wspólnocie, lecz wierni.

Najnowsze badania pokazują jednak, że wierzący praktykujący są bardziej antyeuropejscy. I to Kościół umacnia przekonanie w wiernych, że UE jest złem i czyhaniem na wartości, których to Kościół polski właśnie strzeże.  

Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.