Mamy plan rewitalizacji Bocianowa, Starego Miasta i Starego Fordonu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Mamy plan rewitalizacji Bocianowa, Starego Miasta i Starego Fordonu

Sławomir Bobbe

Na wczorajszej, wakacyjnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni przyjęli kilka ważnych uchwał. Wiadomo już, że w budżecie wygospodarowano dodatkowe środki na Park Ludowy im. Wincentego Witosa.

Przypomnijmy, z wstępnych prac archeologicznych wynika, że w parku, będącym niegdyś miejscem pochówku ewangelików, leży około 80 tysięcy ciał. Oznacza to, że wcześniejsza ekshumacja była fragmentaryczna, a w ziemi leżą jeszcze szczątki tysięcy bydgoszczan.

Zdecydowano, że dodatkowe 100 tysięcy złotych z budżetu przeznaczy ratusz na badania w Parku Ludowego im. Witosa. To kwota, która powinna pomóc w zbadaniu całego terenu parku i organizację pochówku szczątków, które odnaleziono podczas dotychczasowych prac. Powołano również do życia specjalny zespół, złożony ze społeczników i specjalistów, który wypracować ma rozwiązania dotyczące zagospodarowania i przyszłych funkcji parku. Pierwsze posiedzenie zespołu odbyło się już wczoraj.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • co powstanie w Parku Witosa
 • które dzielnice zostały objęte programem rewitalizacyjnym
 • dlaczego Bydgoszcz przekaże Kcyni ponad 30 tys. złotych
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.