Maluchy będą miały cudnie w słubickim żłobku

Czytaj dalej
Fot. Beata Bielecka/Urząd Miejski w Słubicach
Anna Rimke

Maluchy będą miały cudnie w słubickim żłobku

Anna Rimke

W żłobku kończą się remonty. Wkrótce będzie tu miejsce dla kolejnych 15 maluchów. W przyszłym roku rozbudowywane mają być też dwa przedszkola. A to jeszcze nie koniec!

- Nowe meble, kolorowe ściany, znacznie jaśniejsze sale. No i przede wszystkim kolejne miejsca dla maluchów - Joanna Mroczkowska, dyrektorka żłobka „Bajka” przy ul. Wojska Polskiego, wylicza korzyści z kończącego się tu wkrótce remontu.
Jeszcze dwa lata temu w żłobku było miejsce tylko dla 75 maluszków. Ale stopniowe przebudowywanie i adoptowanie kolejnych pomieszczeń na sale dla dzieci pozwoliło na przyjmowanie kolejnych żłobkowiczów.

Pod koniec ubiegłego roku przebudowane zostało piętro żłobka. - To stary budynek. Kiedyś należał do służby zdrowia. Więc było tu mnóstwo malutkich pomieszczeń, których nie wykorzystywaliśmy - tłumaczy Joanna Mroczkowska. Przebudowa polegała więc na wyburzeniu ścianek działowych tak, że niepotrzebne klitki zniknęły, a sale zyskały kolejne metry.
Od sierpnia tego roku to samo dzieje się na parterze żłobka. Przebudowane są już sale, na zewnątrz zrobiona tzw. wózkarnia, dzięki czemu w holu budynku zrobiło się więcej miejsca na szatnie. Wymienione też zostały wszystkie instalacje. - Teraz w ślicznych kolorowych salach nasi podopieczni będą czuć się się jak w domu. A to bardzo ważne, szczególnie na początku rozwoju maluszka - tłumaczy dyr. Mroczkowska.

Przerwa w pracy żłobka trwa już od sierpnia (wtedy rozpoczął się remont). Dzieci wrócą tam dopiero na początku stycznia. Bo wtedy mają się zakończyć wszystkie prace. - Rozmawialiśmy o tym z rodzicami. Wykazali wyrozumiałość i jakoś przez ten czas poradzili sobie z opieką - podkreśla szefowa placówki. Tegoroczny remont kosztował 800 tys. zł.
Od stycznia w żłobku będzie miejsce dla 120 maluszków. Ale to jeszcze nie będzie koniec powiększania tej placówki. Docelowo ma być tu 190 miejsc. - W przyszłym roku chcemy zlecić projekt rozbudowy żłobka. Zamierzamy dobudować dodatkowe skrzydło, mamy już na to przygotowany teren i liczymy, że uda nam się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Budowa nowego skrzydła może się rozpocząć najwcześniej za rok.

Na przyszły rok zaplanowano też rozbudowę dwóch przedszkoli. W Przedszkolu nr 1 przy ul. Kopernika oraz w Przedszkolu nr 4 przy ul. Bohaterów Warszawy będą dobudowane dwa nowe oddziały. Czyli w dwóch dodatkowych grupach w tych placówkach będzie miejsce dla kolejnych 50 dzieciaków. Gmina planuje na ten cel przeznaczyć 1 mln zł.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.