Norbert Kowalski

Majątki wielkopolskich komorników: Setki, a nawet miliony złotych oszczędności, kilka mieszkań i aut oraz drogie zegarki lub pianino

Prawie 2 mln zł na koncie, drogie zegarki czy 100-letnie pianino warte ponad 20 tys. zł, Harley Davidson w garażu, kilka mieszkań a nawet waluta armeńska, Fot. archiwum Prawie 2 mln zł na koncie, drogie zegarki czy 100-letnie pianino warte ponad 20 tys. zł, Harley Davidson w garażu, kilka mieszkań a nawet waluta armeńska, kirgijska czy uzbecka – tak przedstawia się majątek wielkopolskich komorników. Nie brakuje wśród nich milionerów.
Norbert Kowalski

Prawie 2 mln zł na koncie, drogie zegarki czy 100-letnie pianino warte ponad 20 tys. zł, Harley Davidson w garażu, kilka mieszkań a nawet waluta armeńska, kirgijska czy uzbecka – tak przedstawia się majątek wielkopolskich komorników. Nie brakuje wśród nich milionerów.

Od kilku dni każdy może sprawdzić majątek wielkopolskich komorników. To efekt zmiany przepisów, która wymusiła na komornikach złożenie oświadczeń majątkowych do końca kwietnia tego roku. Teraz na stronie poznańskiego Sądu Apelacyjnego możemy sprawdzić, jakimi oszczędnościami dysponują komornicy w Wielkopolsce.

Chociaż większość wielkopolskich komorników ma oszczędności na poziomie kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie brakuje też takich, którzy na koncie mają kilkaset tysięcy, a nawet powyżej miliona.

Czytaj też: Poznań: Były komornik skazany na ponad trzy lata więzienia. Michał R. winny przywłaszczenia 3,2 mln zł

Najbogatszym komornikiem w Wielkopolsce jest Piotr Błaszkowski, który pracuje przy sądzie rejonowym w Gnieźnie. Na swoim koncie ma ponad 1,8 mln zł oszczędności. Do tego dochodzi jeszcze 30 tys. dolarów oraz 3 tys. euro. Ponadto jest też właścicielem kilku nieruchomości i trzech samochodów, zaś w zeszłym roku uzyskał prawie 700 tys. zł dochodu z prowadzenia swojej kancelarii.

Na drugim miejscu pod względem oszczędności znalazł się Bartosz Guzik, komornik przy sądzie rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce, na którego koncie znajduje się prawie 1,6 mln zł oszczędności. Oprócz tego ma również 200 dolarów, 200 euro oraz... 2500 dram armeńskich, 55 somów kirgijskich i 2500 somów uzbeckich.

Półtora miliona złotych na koncie ma również Dariusz Karasiński, komornik przy sądzie rejonowym w Środzie Wielkopolskiej. Do tego dochodzą też kwoty 3000 dolarów oraz 3000 euro, kilka nieruchomości i trzy mieszkania. Komornik ma też pięć samochodów, a wśród nich Porsche Cayenne czy Audi A8. Co więcej, samo wyposażenie jego kancelarii warte jest ok. 150 tys. zł. W zeszłym roku w ramach prowadzenia kancelarii uzyskał dochód na poziomie 1,2 mln zł.

Zobacz też: Poznań: Były komornik stanął w końcu przed sądem. Jest oskarżony o oszustwo na 8 mln zł. Ma też zarzuty przywłaszczenia 1,5 mln zł

Ponad milion złotych oszczędności ma też Agnieszka Kalista-Broniszewska, komornik przy sądzie rejonowym w Słupcy, na koncie której znajduje się nieco ponad 1,2 mln zł.

Najwięcej oszczędności w walucie obcej ma za to Michał Czarnecki, komornik przy sądzie rejonowym Poznań Stare Miasto. Do tej pory zgromadził ponad 42 tys. euro oraz ponad 10 tys. dolarów. Do tego dochodzi też kwota ponad 184 tys. zł. Z kolei Jarosław Figura, komornik przy sądzie rejonowym w Kole, jako jeden z nielicznych posiada oszczędności we frankach szwajcarskich. Łącznie to ponad 22 tys. franków. W tej walucie ma również kredyt hipoteczny.

O ile wśród komorników nie brakuje osób, które mają jeden lub dwa kredyty, o tyle niektórzy mają ich aż kilka. I tak np. Mikołaj Kobus (komornik przy sądzie rejonowym w Rawiczu) ma dwa kredyty w euro, jeden we frankach a do tego jeszcze dwie pożyczki w złotówkach. Z kolei Jarosław Kotarski (komornik przy sądzie rejonowym Poznań Stare Miasto) zaciągnął łącznie siedem kredytów m.in. na budowę domów czy zakup nieruchomości.

Sprawdź też: Nowy problem byłego komornika Konrada C.?

Wśród komorników można też odnaleźć osoby, które mają nietypowe pojazdy, jak np. przyczepę ciężarową. Taką posiada Witold Guziński, komornik ze Słupcy. Z kolei Andrzej Grabowski (komornik z Turku) jest właścicielem Harleya Davidsona. Natomiast posiadaczem bmw z 1990 roku jest Adam Dębicki, komornik przy sądzie rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce.

Pośród wartościowych rzeczy można odnaleźć też np. zegarki czy fortepian. Właścicielem drogocennego fortepianu jest np. Mariusz Starzonek, komornik z Konina. Z kolei ponad 100-letnie pianino warte ok. 12 tys. zł posiada Jacek Dauter, komornik z Nowego Tomyśla. Właścicielem wartościowego zegara i obrazu jest za to Andrzej Grzegalczyk (komornik przy sądzie rejonowym Poznań Stare Miasto).

Część wielkopolskich komorników chętnie inwestuje także w akcje czy obligacje. I tak np. Paweł Wośko (komornik w Śremie) ma 90 tys. akcji w spółce Tauron i 20 tys. akcji w spółce Energa. Z kolei Radosław Rust (komornik przy sądzie rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce) ma obligacje warte łącznie prawie 300 tys. zł oraz certyfikaty o wartości 250 tys. zł.

Czytaj też: Zastępowała komornika, który usłyszał zarzuty. Teraz sama zostanie wydalona z zawodu?

Nie brakuje też komorników, którzy, wg złożonych oświadczeń, mają bardzo niewielki majątek. Wśród nich można było znaleźć osoby, które wpisały, iż posiadają oszczędności nawet poniżej 1000 zł. Jeden z komorników na koncie oszczędnościowym ma... 148 zł. Z kolei inny podaje, że ma prawie 5 tys. debetu, lecz jednocześnie posiada dwa auta i zegarek o wartości 10 tys. zł. Niektórzy komornicy w ogóle nie podali za to swoich oszczędności pisząc, że ich nie posiadają.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.