Majątki posłów i senatorów z Podkarpacia. Siedmioro ma więcej niż milion złotych. Zobacz, ile zgromadzili nasi parlamentarzyści

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Majątki posłów i senatorów z Podkarpacia. Siedmioro ma więcej niż milion złotych. Zobacz, ile zgromadzili nasi parlamentarzyści

Norbert Ziętal

Majątek o wartości ponad 1 mln złotych zgromadziło siedmioro spośród 32 podkarpackich posłów i senatorów. Najwięcej mają Mieczysław Golba i Mieczysław Miazga. Najmniej zamożny poseł ma 175 tys. złotych.

Najbogatszymi parlamentarzystami podkarpackimi są Mieczysław Golba, senator Solidarnej Polski z Wiązownicy koło Jarosławia, oraz Mieczysław Miazga, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Sokołowa Małopolskiego. Obaj są przedsiębiorcami i to głównie działalności gospodarczej zawdzięczają swój majątek. Golba działał w branży meblarskiej, Miazga w mięsnej.

Ponad milion ma siedmioro podkarpackich parlamentarzystów

Bogatszy jest senator Mieczysław Golba i zajmuje zdecydowane pierwsze miejsce wśród najmajętniejszych podkarpackich posłów i senatorów. W oświadczeniu majątkowym za 2018 r. w większości znaczących rubryk wpisał „bez zmian”. Podał pełną kwotę swoich oszczędności, czyli 210 tys. złotych. W tej sytuacji pozostałe składniki jego majątku podajemy z oświadczenia za 2017 r. Dom, gospodarstwo i nieruchomość (firma produkcyjna) plus aktualne oszczędności łącznie warte są 3,91 mln złotych.

Drugi w tym zestawieniu Mieczysław Miazga zgromadził łącznie ok. 2,73 mln złotych. Składają się na to oszczędności, udzielone pożyczki, udziały w funduszach, obligacje.

W dalszej części poznasz majątki pozostałych milionerów oraz podkarpackich parlamentarzystów, którzy zgromadzili najmniej. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.