Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Maciej Stuhr w Rybniku. W „Diagnozie” zagra pediatrę

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

Maciej Stuhr w Rybniku. W „Diagnozie” zagra pediatrę

Aleksander Król

Czwarty sezon serialu TVN „Diagnoza” zobaczymy w telewizji w połowie lutego, we wtorki wieczorem. Na razie w Rybniku „zameldował się” Maciej Stuhr, który zagra nową postać w serialu: zwariowanego pediatrę walczącego o środowisko. Rozmawiamy z nim nie tylko o roli w serialu, ale i o rybnickim smogu.

To pana pierwsza wizyta na planie serialu „Diagnoza” w Rybniku, ale gościł tu już pan wcześniej, prawda?
Bardzo mi miło ponownie gościć w Rybniku, gdzie mnie nie było ze 20 lat. Byłem tu, gdy koledzy rozkręcali imprezę pod tytułem „Ryjek” (Rybnicka Jesień Kabaretowa - przyp. red.). Śmigaliśmy tu jeszcze jako dzieciaki.

Długo zastanawiał się pan nad zagraniem w „Diagnozie”?
Moja rola powstała w pewnym sensie na zamówienie mojej żony, która studiowała na medycynie dietetykę i od tego czasu ma słabość do lekarzy. No więc żeby do mnie miała trochę tę słabość, postanowiłem zagrać lekarza. Jedyne, co mi przyszło do głowy, to zapisać się do „Diagnozy”. Wykonałem telefon do moich przyjaciół, a oni powiedzieli, że akurat potrzebują pediatry, no więc stałem się pediatrą na chwilę. To będzie mój gościnny udział - gram w „Diagnozie” takiego pediatrę trochę zwariowanego, walczącego mocno ekologa, który wylądował po latach w Rybniku i walczy o poprawę środowiska. Co nam by się wszystkim przydało...

Wątek ekologii będzie mocno akcentowany teraz w serialu?
Mamy w akcji poważne zatrucie całej gromady dzieciaków i dorosłych z powodu skażenia ekologicznego, więc mój bohater będzie mógł się wykazać. A jednocześnie mamy wątek osobisty, bo mój bohater okazuje się przyrodnim bratem doktora Sadzika, z którym mamy nierozwiązane konflikty i interesy. Spotykam się po latach z moim przyjacielem Michałem Czerneckim, z którym studiowaliśmy w Krakowie na jednym roku w szkole teatralnej.

Jaki będzie Maciej Stuhr w serialu?
Mój bohater jest pozytywny, trochę zwariowany, z konfliktami, raczej bohater walczący o dobro wspólne.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.