Leszek Kalinowski

Lubuszanie znów pojadą do sanatoriów. Kto w pierwszej kolejności? Jakie warunki trzeba spełnić?

Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci nie kryją zadowolenia. Bo wyjazd do uzdrowiska dla wielu osób oznacza znaczną poprawę kondycji Fot. Dariusz Gdesz, Dawid Lukasik, Krzysztof Kapica, Piotr Krzyżanowski, Mariusz Kapała Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci nie kryją zadowolenia. Bo wyjazd do uzdrowiska dla wielu osób oznacza znaczną poprawę kondycji zdrowotnej.
Leszek Kalinowski

- Miałam jechać do sanatorium w listopadzie, ale wiadomo, jaka była sytuacja. Czy długo będę jeszcze czekała, by móc skorzystać z leczenia? Jestem już po dwóch dawkach szczepienia - mówi pani Jolanta z Zielonej Góry. Okazuje się, że od 11 marca Lubuszanie będą znów mogli jeździć do sanatoriów.

Jeszcze w marcu Lubuszanie będą mogli rozpocząć leczenie uzdrowiskowe. Jak informuje nas Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność.

By wyjechać do sanatorium, trzeba być zaszczepionym lub mieć negatywny wynik testu

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie. W pierwszej kolejności skierowania otrzymają osoby, które w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku nie mogły zrealizować leczenia w sanatorium z powodu zawieszenia działalności przez uzdrowiska.
- Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki) - podkreśla Joanna Branicka. - Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru.

Pacjenci w sanatoriach mogą czuć się bezpiecznie

Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. Dlatego bardzo ważne jest by osoby skierowane na leczenie uzdrowiskowe, przed wyjazdem, skontaktowały się z sanatorium by podać swój aktualny numer telefonu.
Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.