Lubuski "tak zwany" samorząd - felieton Krzysztofa Chmielnika

Czytaj dalej
Krzysztof Chmielnik

Lubuski "tak zwany" samorząd - felieton Krzysztofa Chmielnika

Krzysztof Chmielnik

Mobbing w Gorzowskim WORD poza intensywnie dziennikarsko eksploatowanym wątkiem etycznym ma wątek poznawczy wart postawienia hipotez o procedurach decyzyjnych.

Oto w podległej Pani Marszałek placówce jej kierownik prawdopodobnie stosuje wobec pracownicy mobbing. Pracownica nie korzysta z drogi służbowej i nie żali się instytucji nadzorującej czyli LUM, ale skarży się posłance Sibińskiej. Tą drogą służbową zawiadamia o mobbingu Marszałka Jabłońskiego, który sprawuje w ramach podziału obowiązków nadzór na gorzowskim WORD. Marszałek Jabłoński decyzji nie podejmuje i przekazuje informację o mobbingu do Marszałek Polak. Ta, także zamiast decyzję podjąć zgodnie z przypisanymi jej kompetencjami, przekazuje informację do partyjnej centrali. Niech Warszawa „za nas” decyduje.

Logiczna analiza ścieżki decyzyjnej w sprawie powyższej pozwala postawić dwie hipotezy. Pierwszą, że zarząd regionu nie jest strukturą samorządową, ale częścią struktur partyjnych i większość istotnych decyzji dotyczących regionu podejmowana jest w Warszawie. Pozornie zatem regionem rządzi Marszałek Polak, ale w realu każda decyzja (hipotetycznie) konsultowana jest via Marcin Kierwiński z Donaldem Tuskiem.

Druga hipoteza zakłada, że szef WORD, zawdzięcza swój stołek komuś z Warszawy, a lokalna władza boi się temu komuś narazić. Wie, że mobbingujący koleś z Gorzowa ma w Warszawie lepsze od regionalnej władzy układy. Bo logicznie biorąc, gdyby zawdzięczał stanowisko Pani Marszałek, ta wywaliłaby go na zbity pysk, bez konsultacji a Panem Kierwińskim. Podobnie z Marszałkiem Jabłońskim. Zatem kryszę nad szefem WORD, trzyma ktoś w Warszawie. Niezależnie od prawdopodobieństwa powyższych hipotez, pewne jest, że w odniesieniu do lubuskiego samorządu regionalnego zasadny będzie dodatek „tak zwany”. Bo jaki on samorządny, czy lubuski, skoro nawet tak błahą decyzję musi podjąć ktoś z centrali.

CZYTAJ INNE OPINIE:

[polecane]23373751, 23375839[/polecane]

[polecany]23363377[/polecany]

[polecane]23352611, 23354219, 23354041, 23344499[/polecane]

Krzysztof Chmielnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.