List znad polskiego morza

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

List znad polskiego morza

Marek Kęskrawiec

Wiele lat nie było mnie nad polskim morzem w szczycie sezonu i bardzo się bałem tegorocznej decyzji o eskapadzie do Darłówka. Miałem w pamięci celebryckie stęki o pijanych prostakach, którzy dostali 500 plus i teraz mogą do woli sikać piwem do Bałtyku i robić kupę na wydmach, obżerając się wcześniej zapiekankami i odmrożonymi rybami.

Chyba jestem ślepy. Ani w Darłówku, ani w Darłowie czy Dąbkach nie widziałem żadnych tłumów pijaków (podobno wszyscy siedzą w Mielnie, ale nie wiem, nie byłem). Fakt, ujrzałem pozastawiane plażowymi „falochronami” rodziny, ale z rzadka dobiegały stamtąd niepokojące dźwięki, jakoś prawie nikt nie pił piwa, a także niewielu męczyło mnie dźwiękami z przenośnych radioodbiorników.

Na domiar „złego”, familie schodzące z plaży zostawiały po sobie porządek. No i jeszcze na koniec okazało się, że ryby sprzedawane w portowych restauracjach i barach są ewidentnie świeże i aromatyczne. Tanie nie były, ale jak się gdziekolwiek ruszy akurat z Krakowa, to na ceny w lokalach nie ma co narzekać, a porównując koszt zakupu takich np. czereśni na darłowskim deptaku, śmiem twierdzić, że pod krakowskim Tesco jest drożej.

Najgorsze, co tam zobaczyłem, to budowany właśnie gigantyczny kompleks apartamentowców (reklamowany: „bliżej morza jest tylko morze”), który zrujnuje dotychczasowy charakter tej okolicy.

Widziałem nad Bałtykiem hotele dobre i bardzo dobre, widziałem skromne kwatery prywatne i biedne pokomunistyczne ośrodki. Jakoś nigdzie nie było tego chlewu, jaki zwiastowały swego czasu osoby znane z tego, że są znane. Więc albo to sobie zmyśliły, albo Polacy mocno się zmienili. Nie wiem, co lepsze.

ZOBACZ KONIECZNIE:Biała Dama bawiła tłumy. Spotkaliśmy ją w cywilu ZDJĘCIASebastian Karpiel Bułecka i Paulina Krupińska wzięli ślub ZDJĘCIATych miejsc w Krakowie już nie ma! NIEZWYKŁE ZDJĘCIAOto prawdziwi Janusze Projektowania. Musicie to zobaczyć!Hity szkolnych sprawdzianów. Nauczyciele PŁACZĄIle tak naprawdę zarabiają kasjerzy? Będziesz ZASKOCZONYGoogle Street View. Najbardziej absurdalne ZDJĘCIA!Test MultiSelect. Mógłbyś zostać policjantem? Rozwiąż QUIZJak zmieniły się ceny towarów i usług w 8 lat? PORÓWNANIE

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Marek Kęskrawiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.