Wioletta Mordasiewicz

Lipnik. Czerwone światło świeci się trochę krócej. Drogowcy proszą o korzystanie z objazdów

Prace podzielono na etapy. Pierwszy to remont jezdni, zaś pozostałe cztery będą związane z budową ronda w Lipniku. Trwa już projektowanie przebudowy Prace podzielono na etapy. Pierwszy to remont jezdni, zaś pozostałe cztery będą związane z budową ronda w Lipniku. Trwa już projektowanie przebudowy odcinka od ronda do pl. Zgody
Wioletta Mordasiewicz

Od 11 do 15 tysięcy pojazdów na dobę porusza się średnio dawną drogą krajową nr 10, obecnie powiatową 1704Z. Drogowcy tłumaczą, że ciężko jest rozładować tak duży ruch podczas remontu. Zalecają więc trasy alternatywne.

Kilka nowych rozwiązań wprowadzono na trasie remontowanej starej dziesiątki. Mają one spowodować, że czas oczekiwania w korkach, nieco się skróci.

- Obecnie trzeba stać w korku w szczycie średnio około 20 minut - mówi Ryszard Hadryś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Chcę uświadomić kierowców, że nie obowiązuje tam typowy ruch wahadłowy. W czasie gdy ruch w obie strony stoi, jest zielone światło dla tych, którzy chcą wyjechać z Lipnika lub Grzędzic.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.