„Omar. Jak nie być innym” to film dokumentalny pokazujący codzienne życie Tatara, 22-letniego Omara Szczęsnowicza z Sokółki. Przez trzy lata kamery towarzyszyły mu niemal wszędzie: przy pracy, w meczecie, na randkach z dziewczyną i rodzinnych...
Maciej Dobosiewicz, laureat Medalu Młodej Sztuki z 2015 roku w kategorii popkultura, oczarował wówczas jury kryminałem „Komisarz Zagrobny i powódź”. W tym roku wydał książkę „Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach” o historii tytułowego...
Wydawać by się mogło, że historia polskiego kina opisana została na wszelkie sposoby. Na szczęście jednak cały czas pojawiają się wspomnienia, które odkrywają nowe wątki i ujawniają niezwykłe ciekawostki.
„Je suis Reni” to tytuł nowego albumu Reni Jusis, na który trafiły covery klasycznych piosenek znad Sekwany. Z tej okazji wokalistka opowiada nam jakie wrażenie wywarł na niej Paryż, kiedy odwiedziła go po raz pierwszy.
Tomasz Ziętek to jeden z najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia. Oglądaliśmy go w „Cichej nocy” i „Bożym Ciele”. Teraz gra w filmie „Żużel”, który właśnie trafił do kin. Nam opowiada o swej muzycznej pasji – działalności z zespołem The...
W kinach można obejrzeć najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej pt. „Żużel”. Historia młodego mistrza żużlowego, Lowy to opowieść o poświęceniu, sportowej rywalizacji i poszukiwaniu miłości. W filmie obok znanych aktorów występują również byli...
Kaszubska baśń kręcona w podobnej technice jak amerykański "Shrek", czyli gdyński film animowany, który chce powalczyć o Oscara. - Pisząc scenariusz, sięgnęliśmy po baśnie kaszubskie, jeszcze nie odkryte. Mają duszę i wielką mądrość ludową w...
Kasia Moś podjęła się ryzykownego zadania – przełożenia na język muzyki rozrywkowej kompozycji Stanisława Moniuszki. W realizacji tego projektu wzięli udział jej najbliżsi – tata Marek Moś, który jest kierownikiem słynnej orkiestry Aukso i brat...
- Prawa i wolności nie są dane raz na zawsze, a o demokrację, prawa człowieka i praworządność trzeba dbać każdego dnia. Ukraińcy jeszcze 10 lat temu mogli sądzić, że skoro żyją w wolnym kraju, to tak już będzie. A później się okazało, że najechało...
Mateusza Damięckiego możemy właśnie oglądać w kinach w filmie „Lokal zamknięty”. Nam popularny aktor opowiada czy znane nazwisko ułatwiło mu karierę.
Choć pochodzący z Nowego Targu aktor początkowo miał w zawodzie pod górkę, nigdy nie zwątpił, że kiedyś odniesie sukces. Tak się też stało. Dzisiaj grywa w dobrych filmach, a po pracy wspiera dwie przybrane córki.
W filmie „Miasto”, który właśnie trafił do kin, Karolina Gruszka przypomina o swych wokalnych talentach. A nam opowiada o swej wyjątkowej relacji z Rosją, która zawiązała się, kiedy wyszła za mąż za tamtejszego reżysera – Iwana Wyrypajewa.
Aleksandra Naumik z Kluczborka jako Alex 40 lat temu była gwiazdą europejskiej muzyki. Dzisiaj jest niemal całkiem zapomniana. Głos Alex miał 4,5 oktawy!
- Nie marzyłem, że będę robił to, co teraz, ale Bóg ma na nas plan większy niż nasze marzenia. Jestem tego najlepszym przykładem - mówi Michał Pax Bukowski. Jego nawrócenie to nie był swobodny truchcik przez park, ale prawdziwy maraton z...
Nigdy nie była typem surowej matki. Zawsze powtarzała swym córkom, że powinny iść swoją drogą i uparcie dążyć do celu. Sama tak zrobiła i dziś jest wielką gwiazdą rodzimego show-biznesu.
Tegoroczni maturzyści pochodzący z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich mogą ubiegać się o stypendia pomostowe.
Viki Gabor ma zaledwie trzynaście lat, ale jest już jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Nam opowiada, jak spędza święta wielkanocne i jak radzi sobie z przedłużającą się pandemią.
Danuta Boba z Wasinów dziś ma sto lat, za sobą historię, o której można napisać kilka książek. Wraz z mężem walczyła po wojnie o domową edukację dzieci, za co władze chciały odebrać im prawa rodzicielskie. Nigdy się nie poddała
W sobotę Opera na Zamku wystawia premierowe przedstawienie baletowe "Wizje miłości / Mity". O spektaklu opowiada choreograf Zofia Rudnicka.
Być może gdyby nie starsza siostra, nie zostałaby aktorką. Ponoć to Ola złożyła papiery Magdy do akademii teatralnej. Dziś nie sposób odmówić jej ani talentu, ani umiejętności.
Na ten serial z wytęsknieniem czekali nie tylko wierni fani twórczości Agnieszki Osieckiej. Premiera przekładana była kilka razy, aż w końcu 25 grudnia 2020 roku pierwszy odcinek ujrzał światło dzienne. Czy ten eksperyment się udał?
Donald Trump z narcystyczną naturą już dojrzałego mężczyzny pokochał Polskę, w której był oklaskiwany bardziej niż w Ameryce. Wspominał Polską nieraz w swoich wystąpieniach, także w pożegnalnym przesłaniu.
Nagrody przyznaję wedle własnego uznania, rokrocznie od 32 lat. Ich cel pozostaje niezmienny: mają pomagać w promowaniu tego, co zaskakuje odkrywczością, pobudza wyobraźnię współczesnego człowieka i dobrze służy rozwojowi kultury audiowizualnej w...
Z prof. Romanem Bäckerem, politologiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o zawirowaniach związanych z przyjęciem budżetu dla Unii Europejskiej i skutkach, jakie mogłoby przynieść weto Polski i Węgier rozmawia Paulina Błaszkiewicz
- Instytucje, które świadczą usługi kulturalne, będą od soboty zamknięte - ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. To już drugi raz w tym roku, kiedy teatry, kina, galerie czy muzea i sami artyści, których sytuacja finansowa i tak jest już...
Małgorzata Kożuchowska nie daje się zaszufladkować. Właśnie oglądamy ją w kinach w roli mistyczki Fulli Horak w filmie „Czyściec”. Z tej okazji gwiazda opowiada nam o tym, jak wiara wpływa na jej pracę i życie.
- Poczułem się, jakbym umarł i mógł się dowiedzieć, co ludzie o mnie myślą, co wniosłem w ich życie, co we mnie cenili, usłyszałem wszystkie te piękne słowa, które mówi się dopiero, gdy nam kogoś zabraknie. To budujący skutek tej mojej radiowej...
Mariusz Kałużny z Chełmży (Solidarna Polska) to poseł debiutant. Ma ambicje zostać naczelnym obrońcą polskiej rodziny. Ostatnio wroga odkrył w platformie Netflix rzekomo "pełnej tęczowej przemocy, homopropagandy i genderyzmu".
Marta Żmuda Trzebiatowska po porodzie i pandemicznym zamknięciu w domu wróciła na plan. Obecnie pracuje nad najnowszym sezonem serialu "Blondynka". Aktorka opowiedziała nam o tym, jak radziła sobie w czasach wielkiej kwarantanny i jakie emocje...
Po długiej przerwie, spowodowanej sytuacją pandemiczną, Teatr Polski w Szczecinie zaprasza w swoje podwoje i rozpoczyna nowy sezon.
Zakończyły się obrony prac studentów kierunku wzornictwo o specjalności projektowanie ubioru na Akademii Sztuki w Szczecinie. Efekty ich pracy i wyobraźni możemy podziwiać na zdjęciach.
Max Cegielski podjął się stworzenia opowieści, która w brawurowy sposób opisuje egzotyczny wątek polskiej historii gospodarczej i kulturalnej – pokątny, nielegalny, tolerowany handel z krajami azjatyckimi.
Agnieszka Grochowska gra właśnie główną rolę w serialu Netfliksa – „W głębi lasu”. Aktorka opowiada nam z tej okazji o tym, jak odmówiła Stevenowi Spielbergowi, a mimo to zrobiła potem zagraniczną karierę.
Jerzy Miśkiewicz z kina Pionier opowiada o pustym kinie w czasach pandemii, wiernych widzach i przyjaciołach, którzy go wspierali w trudnym czasie.
Kina plenerowe mogą działać już od poniedziałku. Aktorzy, muzycy, tancerze będą stopniowo wracać na próby, żeby się przygotowywać do spotkania z widzami.
Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku, opowiada o tym, jak wygląda teatr w czasie pandemii, o trudnej pracy zdalnej i tęsknocie za kontaktem z drugim człowiekiem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.