Ktoś niszczy pamiątkowy głaz. Komu przeszkadza pomnik niemieckiego nacjonalisty?

Czytaj dalej
Fot. Wiesław Gaweł
Marek Jaszczyński

Ktoś niszczy pamiątkowy głaz. Komu przeszkadza pomnik niemieckiego nacjonalisty?

Marek Jaszczyński

Ktoś regularnie niszczy głaz poświęcony niemieckiemu pisarzowi Hermanowi Lonsowi w Leśnie Górnym. Przetrwał wojnę, przetrwał czasy PRL, ale obecnie komuś wyraźnie przeszkadza.

- To strasznie przykre, bandzior wykazuje dużą determinację, musiał upatrzyć sobie to miejsce, a przecież nasączenie przestrzeni historią jest bardzo fajne. Lubię to miejsce, a to że Lönsa później przygarnęli naziści to nie jego wina. Można go nazwać ekologiem, we współczesnym znaczeniu. W jego twórczości mamy szacunek dla przyrody i dla natury, co jest aktualne do dzisiaj - komentuje Michał Rembas, historyk-regionalista.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.