Które miasto jest najpiękniejsze?

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Które miasto jest najpiękniejsze?

Kamila Kamiennik

Właśnie rozpoczął się plebiscyt Terra Flower Power, na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. W akcji wystartowały Żary i Lubsko.

We wtorek pierwszego sierpnia ruszyło głosowanie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Do boju o tytuł najpiękniejszej miejscowości stanęło kilkadziesiąt miast, w tym dwa z naszego regionu, Żary i Lubsko.

Żary jednym z najpiękniej ukwieconych miast
Mieszkańcy Żar zauważyli, że w naszym mieście wiele się zmieniło, od kiedy pojawiło się więcej kwiatów.
-Rzeczywiście, nasze miasto stało się bardziej kolorowe, kiedy pojawiły się nowe nasadzenia. Kiedyś na ul. Kąpielowej rosła tylko trawa, teraz jest kolorowo, aż miło popatrzeć! - cieszy się Waldemar Kajkowski.

Głosowanie w plebiscycie Terra Flower Power ruszyło 1 sierpnia, a potrwa do 21 sierpnia. Burmistrz Danuta Madej na swoim Facebooku zachęca mieszkańców Żar, aby głosowali w ramach plebiscytu. Szczególnie kolorowo zrobiło się wokół ratusza, w parku przy Jana Pawła II, przy Szymanowskiego, a także na deptaku. - Przy małym rynku można zauważyć nasadzenia róż, nawet jeśli ktoś nie chodzi po mieście, to może zauważyć kwiaty przy drodze, gdy wraca samochodem do domu - opowiada W.Kajkowski.
Do tej pory Żary dostały 184 głosy, ale każdy z nas może zagłosować raz dziennie, przez cały czas trwania plebiscytu.
Lubsko też ma się czym pochwalić.

Drugim miastem, które zostało zgłoszone do udziału w plebiscycie jest Lubsko. Konstrukcje kwiatowe znajdziemy w centrum, przy ratuszu, a rabatki obok Lubskiego Domu Kultury i urzędu miasta.
- Lech Jurkowski, burmistrz Lubska dużą uwagę przykłada do wizerunku naszego miasta. Kwiaty mają uprzyjemnić życie mieszkańcom, jak również odwiedzającym nas gościom i licznym turystom.  

Tradycją jest ustawianie konstrukcji kwiatowych na lubskim deptaku, przed wejściem do Ratusza  oraz ozdobnych donic z wykonanymi kompozycjami kwiatów i zielonej roślinności. Wizytówką Lubska na pewno jest obsadzenie wysepki znajdującej się u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i pl. Wolności begonią volumią szerokolistną w trzech kolorach (biała, czerwona, różowa) oraz żółtą aksamitką, które zamknięte są w otoczce wykonanej ze starca.  Podobna kompozycja wykonana jest przy skrzyżowaniu ulic M. Reja i Wrocławskiej (poprz. XX-Lecia PRL). Obelisk przy al. Niepodległości utrzymywany jest raczej w tonacji biało-czerwonej z dodatkiem zieleni. Każdego roku kwiatów w Lubsku przybywa. W bieżącym roku do wykonania nasadzeń zakupiono ponad 6 000 sadzonek. W roku ubiegłym liczba ta była ponad dwukrotnie niższa - informuje Anna Pietrus, z UM w Lubsku.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.