Kto w Zielonej Górze przeciw reformie w oświacie? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Kto w Zielonej Górze przeciw reformie w oświacie? [WIDEO]

Czesław Wachnik

Są pierwsze podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie oświaty. W środę, 1 lutego, Zielonej Górze powołano wojewódzki sztab Komitetu Referendalnego.

Podpisy zaczęto zbierać już we wtorek, 31 lutego. W środę, 1 lutego, natomiast w Zielonej Górze powołano wojewódzki sztab Komitetu Referendalnego. W jego skład weszło 14 przedstawicieli różnych stowarzyszeń i partii. Wymieńmy tu PO, PSL, Nowoczesną, SLD, Partię Razem, Forum Rodziców i Rad Rodziców, stowarzyszenie Baba, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, OPZZ, stowarzyszenie My Zielonogórzanie, Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta i oczywiście Związek Nauczycielstwa Polskiego, który jest głównym organizatorem zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.

Trzeba jednak podkreślić, że nawet zebranie pod wnioskiem 500 tys. podpisów nie gwarantuje, że Sejm zgodzi się na głosowanie. Organizatorzy przekonują jednak, że zebranie tak dużej liczby podpisów, a mówi się nawet o milionie, sprawi, że posłom trudno będzie odrzucić ten wniosek.

Czytaj więcej 2 lutego w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Studniówka 2017. TOP 70 najlepszych zdjęć z zielonogórskich studniówek

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.