Książka, kultura i sport w końcu dotarły do Trzebiela

Czytaj dalej
Fot. Przemek Kaźmierski
Przemysław Kaźmierski

Książka, kultura i sport w końcu dotarły do Trzebiela

Przemysław Kaźmierski

Przed wojną był tutaj młyn, potem mieszkało szwedzkie małżeństwo, niedawno były koncerty rockowe a teraz będzie ośrodek kultury i biblioteka.

No i stało się. Nareszcie gmina doczekała się ośrodka kultury. Jest już nawet nowa pani dyrektor i pierwsze sekcje. Oficjalne otwarcie odbędzie się jutro, ale placówka już rozpoczęła swoją działalność.

- Na razie najważniejsze są remonty i doprowadzenie budynku do takiego stanu, aby był w pełni funkcjonalny - mówi Małgorzata Cegielska, dyrektor ośrodka. - Oprócz zajęć tanecznych, które już ruszyły, plastycznych, chciałabym skupić wokół tego miejsca szczególnie seniorów oraz dzieci. Dla młodzieży też mam pewne pomysły, ale liczę na ich zaangażowanie w tworzeniu oferty.
W planach ośrodka znajduje się przygotowanie wystawy ukazującej historię budynku. Ma to być centrum, które będzie skupiać wszystkich zainteresowanych zarówno bibliotecznymi zbiorami, których wykaz podawany będzie przez internet, jak i działalnością sportową, ponieważ wszystkie te funkcje będą skupione w jednej instytucji.

- Mamy zarezerwowane fundusze na działalność - mówi M. Cegielska - ale zamierzamy wykorzystać wszystkie możliwe dotacje z projektów, aby zagwarantować rozwój naszego ośrodka i zaktywizować mieszkańców gminy. Chcę aby to miejsce tętniło życiem.

Małgorzata Cegielska, nowy dyrektor ośrodka kultury w Trzebielu z dumą prezentuje tablicę, która zwiśnie lada moment na ścianie budynku.
Przemek Kaźmierski Małgorzata Cegielska, nowy dyrektor ośrodka kultury w Trzebielu z dumą prezentuje tablicę, która zwiśnie lada moment na ścianie budynku.
Przemysław Kaźmierski

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej oraz Kuriera Żarsko-Żagańskiego. Uwielbiam podróże i grę w petanque.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.