Waldemar Mazgaj

Krzysztof Ignaczak, prezes zarządu Asseco Resovii: Zbudowaliśmy grupę, która ma walczyć! [WYWIAD]

- Bez względu na to, jaki przeciwnik będzie stał po drugiej stronie, zawodnicy mają wychodzić na mecz z dużym szacunkiem, ale bez respektu - mówi prezes Fot. fot. Krzysztof Kapica - Bez względu na to, jaki przeciwnik będzie stał po drugiej stronie, zawodnicy mają wychodzić na mecz z dużym szacunkiem, ale bez respektu - mówi prezes Krzysztof Ignaczak.
Waldemar Mazgaj

- Dla nas każdy mecz będzie mistrzostwem i tak chcę, żeby chłopcy w tym sezonie patrzyli – mówi Krzysztof Ignaczak, były znakomity siatkarz, a obecnie prezes zarządu Asseco Resovii.

Przygotowania do sezonu trwają już ponad miesiąc. Za wami też pierwsze sparingi. Jak widzisz drużynę na ten moment?
Ciężko ją zobaczyć, gdy nie ma rozgrywających. Na razie koncentrujemy się na budowaniu wytrzymałości, która będzie potrzebna na przestrzeni całego sezonu. Dlatego cieszymy się z powrotu za pozycję trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Zahorskiego, którego może państwo kojarzą, bo już był z nami. Był jednym z twórców sukcesów Asseco Resovii, a ja na swojej skórze przeszedłem cały proces treningowy Andrzeja i wiem, jak profesjonalnie podchodzi do swojego zawodu. Dlatego mam pewność, że chłopcy na pewno zbudują taką siłę i motorykę, na jakiej nam zależy.

W dalszej części wywiadu prezes Ignaczak mówi m.in.:

 • "Przerwa od gry jest dosyć długa, trwa aż pół roku, ale ładujemy baterie i będziemy w pełni gotowi na otwarcie sezonu"
 • "Dzisiaj nie będziemy obiecywać niczego, ale chcemy z trenerem Piotrem Gruszką zrobić grupę ludzi walczących, zmotywowanych, walczących do samego końca w każdym meczu"
 • "Charakterologicznie fajnie skomponowaliśmy zespół i mam nadzieję, że to będzie procentować w późniejszym okresie"
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Waldemar Mazgaj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.