Krótkie wiadomości z powiatu krośnieńskiego

Czytaj dalej
Fot. TryJimmy/Pixabay
Łukasz Koleśnik

Krótkie wiadomości z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Wybierz się na kolędowanie i... badanie wzroku za piątaka.

Ksiądz honorowym obywatelem gminy Dąbie

Ksiądz Edward Romanów został honorowym obywatelem gminy. Był związany z gminą Dąbie przez 25 lat. Posługę kapłańską pełnił w parafii Pław od stycznia 1981 roku do 2006. Był inicjatorem budowy kościoła w Szczawnie. Następnie przystąpił do budowy kościoła w Gronowie. Dzięki dobrej współpracy z samorządem przy kościele powstało przedszkole. Był także zaangażowany w pomoc rodzinom ubogim. Wraz z grupą mieszkańców Szczawna wykupił dom dla wielodzietnej rodziny. Teraz ksiądz Romanów mieszka we Wrocławiu. Wyróżnienie wręczyła wójt Krystyna Bryszewska.

Kolędowanie w Dobrosułowiu

W niedzielę, 10 stycznia, na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Dobrosułowia, wieś odwiedził chór parafialny przy parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Chór uświetnił niedzielną mszę św. w kościele pw. Chrystusa Króla, a zamiast kazania zgromadzeni usłyszeli wiele polskich pięknych kolęd.

Za piątaka można zbadać wzrok w gminie Gubin

18 stycznia w ośrodku zdrowia przy ul. Kresowej 258 w Gubinie, w godzinach od 13.00 do 15.00, odbędą się komputerowe badanie wzroku. Koszt - 5zł. Zapisy telefonicznie: (68) 455-80-62. Badanie przeznaczone jest dla mieszkańców gminy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.