Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Mariusz Parkitny

Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu

Mariusz Parkitny

Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu. Sąd bez złudzeń: prokurator ma mocne dowody na korupcję

Na godzinę przed decyzją o tym, czy Stanisław Gawłowski będzie aresztowany, policjanci dostali polecenie, aby zebrać się przed sądem w większej liczbie. Było więc już wiadomo, jaka decyzja zapadnie.

- Decyzja o wzmocnieniu służb porządkowych była racjonalna. Przed sądem protestowała grupa ludzi, nie było wiadomo jak się zachowają, gdy dowiedzą się o decyzji sądu - mówi osoba znająca kulisy sprawy.

Ale do żadnej awantury nie doszło. Gdy sędzia późnym wieczorem informował o swojej decyzji, przed sądem została już niewielka grupa zwolenników posła. Informację o areszcie przyjęli z niedowierzaniem, ale spokojnie.

Chwilę wcześniej z sali 118 Sądu Rejonowego w Szczecinie wyprowadzono posła Gawłowskiego. Wyraz jego twarzy był mieszaniną szoku i przerażenia.

W niedzielę minie tydzień od kiedy sąd zdecydował, że prominentny polityk Platformy Obywatelskiej powinien trafić do aresztu. Jest podejrzany o pięć przestępstw, w tym trzy korupcyjne. Ale to nie koniec jego kłopotów. Prokuratura rozważa postawienie mu kolejnych. W tle sprawy przedsiębiorcy z Darłowa i Kołobrzegu, Krzysztof B. oraz Bogdan K. Niegdyś bliscy znajomi, jeśli nie przyjaciele posła. Teraz panowie raczej nie pałają do siebie sympatią.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.