Paweł Tracz

Koszykarki AZS PWSZ II Gorzów pokonały w I lidze AZS Uniwersytet Łódzki

Paweł Tracz

Wtorkowy (08.12.2015), zaległy pojedynek pierwszej ligi był niemal przez cały czas pod kontrolą gospodyń. Spotkanie było wyrównane jedynie przez pierwsze minuty.

Gorzowianki od początku objęły prowadzenie, a rywalki zdołały tylko dwa razy doprowadzić do remisu. Potem nasze systematycznie powiększały przewagę, która już w pierwszej połowie meczu wynosiła kilka punktów. Kołem zamachowym akcji akademickich rezerw były zawodniczki, które na co dzień występują w pierwszej drużynie. Bardzo dobra była w naszym wykonaniu szczególnie druga kwarta, w której rzuciliśmy aż pięć trójek z dziewięciu w całym pojedynku. Dzięki temu dystans urósł do 16 „oczek”. Po dłuższej przerwie gorzowianki dalej nie zwalniały tempa, choć prawie wcale nie korzystaliśmy z Natalii Sobek, która cały swój dorobek zamknęła jeszcze w pierwszej połowie.

Goście mieli spore kłopoty w strefie podkoszowej, czasami uciekali się do fauli, co skutkowało rzutami wolnymi.

Gospodynie były w tym elemencie jednak niemal bezbłędne, bo spudłowały zaledwie jeden raz na 13 prób. W 35 min akademiczki prowadziły już 24 punktami i mogły cieszyć się z ósmego zwycięstwa w sezonie.

Dobra postawa zaowocowała tym, że trener AZS PWSZ II Robert Pieczyrak mógł dać pograć także najmniej doświadczonym zawodniczkom. Szczególnie udanie spisała się Paula Duchnowska, która zdobyła 11 pkt., z pięciu prób zza linii 6,75 m wykorzystała trzy, miała asystę oraz trzy przechwyty.

AZS PWSZ II Gorzów - AZS Uniwersytet Łódź 75:62 (17:10, 29:20, 15:13, 14:19).

AZS PWSZ II: Sobek 18 (2x3), Czarnodolska 14 (2), Kopciuch 11 (1), B. Jaworska 8, Witkowska 2 oraz Duchnowska 11 (3), Kominek 6, Szczęsna 5 (1), Lasocka, Trzeciak i Szałas po 0.

AZS Uniwersytet: Kossmann 13, M. Majkut 11 (2), D. Majkut 8, Teklińska 6, Olejnik 4 oraz Moc 12 (3), Kowalczyk 4, Dziwulska i Feja po 2.

Sędziowali: Marek Januszonek (Gorzów), Grzegorz Adamkiewicz (Szczecin).