Grażyna Starzak

Kościół proponuje zaduszki na smartfonie

Książa są obecni również w mediach społecznościowych Fot. Andrzej Banaś Książa są obecni również w mediach społecznościowych
Grażyna Starzak

Obchodzony dzisiaj w Kościele Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, można przedłużyć przez udział w akcji „Zaduszki na smartfonie”. Odbywa się ona pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Polega ona na dzieleniu się zdjęciami z rozświetlonych w tych dniach cmentarzy i pomników bliskich zmarłych z hasztagiem #Zaduszki.

- To nowa forma przypomnienia naszym znajomym z mediów społecznościowych o potrzebie modlitwy za dusze zmarłych, stąd nazwa akcji - mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel--Andrianik. I zachęca, żebyśmy udając się na rodzinne groby, a także odwiedzając słynne polskie nekropolie, zrobili zdjęcia np. smartfonem oraz zamieścili na Twitterze lub Facebooku z hasztagiem #Zaduszki.

- Mogą być one jednym z wyrazów naszej modlitewnej pamięci - zapewnia. Jak mówi, tworząc w mediach społecznościowych galerie ze zdjęciami nekropolii z całej Polski, „dajemy szansę duchowej łączności osobom, które z różnych przyczyn nie mogą udać się na groby swoich bliskich”. - Zdjęcia publikowane z hasztagiem #Zaduszki to także prośba do znajomych o modlitwę za naszych bliskich zmarłych - przekonuje ks. Rytel-Andrianik.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Dlaczego Kościół decyduje się docierać do wiernych przez nowe technologie?
 • Jak Jan Paweł II wpłynął na rozpowszechnienie nowych technologii w kościele?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.