Koronawirus w Białymstoku. Metropolita arcybiskup Tadeusz Wojda wydał zarządzenie jak będzie wyglądało Triduum Paschalne

Czytaj dalej
Fot. Konrad Karkowski
red

Koronawirus w Białymstoku. Metropolita arcybiskup Tadeusz Wojda wydał zarządzenie jak będzie wyglądało Triduum Paschalne

red

Za dwa tygodnie Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Wiemy, jak będzie wyglądała Wielkanoc 2020 w diecezji białostockiej. Bez obrzędu obmycia nóg, wielkopiątkowa adoracja krzyża we wszystkich parafiach o godz. 15., bez przynoszenia święconki do kościoła. To wierni pobłogosławią pokarmy przed śniadaniem wielkanocnym. Takie zarządzenie wydał arcybiskup Tadeusz Wojda.

Metropolita białostocki potwierdził tym samym zalecenia wydanie 21 marca przez Konferencję Episkopatu Polski. Już wcześniej odwołał drogę krzyżową, która ulicami Białegostoku przechodzi w piątek przed niedziela palmową.

ZOBACZ: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT

W związku z ograniczeniem do 11 kwietnia zgromadzeń religijnych do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę, arcybiskup przypomina, wiernym, że uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych celebracjach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu.

- Dlatego zachęcam wszystkich wiernych naszej Archidiecezji do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła w celebracji Świętego Triduum za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, w tym serwisu internetowego Archidiecezji ArchiBial.pl i kanału YouTube ArchiBial Media. - pisze w zarządzeniu abp Tadeusz Wojda.

Wielki Czwartek:

Wielki Piątek:

Wielka Sobota:

Niedziela Zmartwychwstania:

Czytaj też: Stan epidemii: Nawet 30 tys. zł kary za złamanie kwarantanny

Pozostałe zarządzenia

Powyższe zarządzenie należy umieścić w gablotach, na stronach internetowych i w parafialnych portalach społecznościowych.

W zarządzeniu metropolita przypomina także:

[polecane]19914965[/polecane]

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.