Małgorzata Klimczak

Koniec z kształceniem bezrobotnych. Trzeba postawić na szkolenie fachowców

Uczniowie ZCMiP mają w szkole do dyspozycji najnowocześniejsze pracownie Uczniowie ZCMiP mają w szkole do dyspozycji najnowocześniejsze pracownie
Małgorzata Klimczak

Trzeba postawić na szkoły branżowe i techniczne, żeby wyszkolić potrzebnych na rynku pracy fachowców.

W 2019 roku do szkół wejdą pierwsze roczniki, które się będą uczyć w 5-letnich technikach i 4-letnich liceach. Zmianom, szczególnie w technikach, poświęcona była konferencja, którą zorganizowało Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Wchodząca stopniowo w życie reforma edukacji obejmie szkolnictwo techniczne w 2019 roku. Dlatego teraz jest czas, żeby przygotować szkoły branżowe i techniczne do zmian.

Kuratorium oświaty w Szczecinie zorganizowało konferencję „Współczesne szkolnictwo zawodowe. Współpraca szkół ze środowiskiem gospodarczym” z udziałem dyrektorów szkół i przedstawicieli środowiska biznesowego. Gościem specjalnym była minister Anna Zalewska.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.