Marek Rudnicki

Koniec ruin? Ma ruszyć zabudowa Podzamcza. Na razie wszystko objęte jest tajemnicą

To wizja Rynku Warzywnego z poprzedniego projektu. Jaką ma nowe biuro projektowe, które zatrudniono, zobaczymy dopiero na planowanej konferencji prasowej, To wizja Rynku Warzywnego z poprzedniego projektu. Jaką ma nowe biuro projektowe, które zatrudniono, zobaczymy dopiero na planowanej konferencji prasowej, która ma odbyć się niebawem
Marek Rudnicki

Wszystko wskazuje na to, że nieszczęsny obszar na Podzamczu w pobliżu Baszty 7 płaszczy wreszcie zostanie zabudowany. Pierwszy termin zakończenia inwestycji minął dość dawno, bo w roku 2013.

Wielkie gruzowisko otoczone płotem znajduje się w obrębie ulic Panieńskiej, Środowej i Nabrzeżem Wieleckim. W 2013 roku ówczesny rzecznik magistratu tłumaczył:

- 1 lipca 2008 r. nastąpiła zmiana warunków umowy o oddanie w użytkowanie wieczyste, polegająca na ustaleniu użytkownikom wieczystym dodatkowego terminu na zagospodarowanie ww. nieruchomości gruntowych do dnia 23 grudnia 2013 r.

Później miasto pytane wielokrotnie, co z inwestycją, zawsze broniło inwestora twierdząc, że wszystko jest O.K., a że termin dawno minął i nic się nie dzieje, to tak bywa.

Teraz nastąpił przełom. Przemysław Kazaniecki, prezes spółki Apartamenty pod Zamkiem przyznaje:

- Było dużo przeszkód, o których nie chcę wspominać, których pokonanie zajęło nam dwa lata. Teraz będzie już tylko z górki.

 • Tajemnicze (jeszcze) plany społki
 • Historia inwestycji

Czytaj więcej!

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.