Kongres Zdrowia w liczbach

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Kongres Zdrowia w liczbach

Agata Pustułka

Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach (HCC, Health Challenges Congress) zgromadził w Katowicach w dniach 18-20 lutego 2016 r. przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia.

Za nami 60 sesji z udziałem 250 prelegentów. Gośćmi HCC byli, m.in. Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności oraz Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia RP.

W pierwszych dwóch dniach Kongresu (18 i 19 lutego) uczestniczyło ponad 2 tys. osób. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stało się miejscem największej w ostatnich latach wielosektorowej debaty w ochronie zdrowia, m.in. z udziałem polityków, lekarzy, przedstawicieli środowiska uniwersyteckiego, samorządowców, podmiotów związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną, organizacji pracodawców oraz pacjentów.

Kongres Medyczny w liczbach
Create your own infographics

Głównym przesłaniem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych było spojrzenie w przyszłość - identyfikowanie oraz omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016-2036. W trakcie HCC oceniano obecny stan systemów zdrowia w Polsce i innych krajach. Padło także wiele bardzo ważnych zapowiedzi i deklaracji, m.in. polityków odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną w naszym kraju.

Debaty ekspertów dotyczyły również kluczowych zagadnień w kilkunastu dziedzinach medycyny, m.in.: kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, neurologii, diabetologii, chorób płuc, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, ginekologii i położnictwa, geriatrii.

20 lutego, podczas Dnia Otwartego HCC odbyły się m.in. prelekcje dla mieszkańców Śląska prowadzone przez wybitnych specjalistów w wielu dziedzinach medycyny. Nie zabrakło części poświęconej promocji zdrowego stylu życia, a także badań i konsultacji lekarskich.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.