Bogna Skarul [email protected]

Kompleks „Posejdon” już w lipcu 2019 roku

Kompleks „Posejdon” już w lipcu 2019 roku
Bogna Skarul [email protected]

Będą tu dwa hotele, biura, sale konferencyjne, sklepy i restauracje.

- Nie widzę konkurencji dla tego projektu przez najbliższe 25 lat - powiedział Marcin Woźniak, członek zarządu firmy Porto, która jest właścicielem dawnego Domu Towarowego „Posejdon” i użytkownikiem wieczystym działek przylegających do budynku. - To będzie nowoczesny kompleks, który służył będzie szczecinianom przez wiele lat.

Właśnie wczoraj po raz pierwszy zaprezentowane zostały wizualizacje i projekt kompleksu „Posejdon”, nad którym firma Porto (udziałowcami są: firma Calbud i Marcin Woźniak) pracowała ostatnie dwa lata.

W dawnym Domu Towarowym przy al. Niepodległości ma powstać centrum biurowo-konferencyjno-hotelowe o powierzchni prawie 50 tys. metrów kwadratowych. W skład kompleksu wejdą powierzchnie biurowe, które zajmą prawie 20 tys. mkw. powierzchni, dwa hotele - czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott i trzygwiazdkowy Moxy (w sumie ma być w kompleksie 248 pokoi na 420 łóżek hotelowych, a oba hotele należą do grupy Marriott), które wraz z częścią konferencyjną zajmą powierzchnię prawie 12 tys. mkw. powierzchni i niewiele ponad 3 tys. mkw. powierzchni części usługowej.

- Ta część handlowo-usługowa będzie tylko na parterze - opowiadał o kompleksie „Posejdon” Marcin Woźniak. - Za to w piwnicach budynku ma być dwupoziomowy parking na ponad 300 samochodów, ale także tam znajdzie miejsce szatnia rowerowa i stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Na budowę kompleksu, który w planach ma być otwarty już w lipcu 2019 roku, potrzeba ponad 200 mln zł. O te pieniądze firma Porto starać się będzie teraz w bankach.

- Jesteśmy optymistami - powiedział Edward Osina z Calbudu. - W końcu ten kompleks jest jednym z nowocześniejszych tego typu przedsięwzięć w Polsce - podkreślił.

Zaznaczył także, że nowy „Posejdon” nawiązywać będzie, co prawda tylko elewacją, do starego budynku, który powstał w 1927 roku, gdzie mieściły się sklepy, restauracje, bary i sala kinowa na 1200 miejsc. Ale po wojnie zapisał się raczej jako „Pedet”.

To będzie ogromny kompleks przede wszystkim biurowo-hotelowo-konferencyjny, gdzie codziennie przebywać będzie około 2 tysięcy szczecinian - zapowiadają inwestorzy

Bogna Skarul [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.