Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Tomasz Maleta

Gdy po dekadzie spędzonej w roli sejmikowej opozycji podlaski PiS odzyskał w końcu jesienią ubiegłego roku wpływ - i to samodzielny - na losy województwa, wydawało się, że nic nie będzie stało na przeszkodzie partii dowodzonej przez Krzysztofa Jurgiela na wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju regionu.

Mitycznej koncepcji, którą podlascy dygnitarze z partii okraszali (razem z tematyką rolną) niemal każdą konferencję programową. Przeciwstawiali ją polaryzujno-dyfuzyjnej, którą - według nich - wdrażała koalicja PO-PSL marginalizując region i jego subregiony. Od trzeciej dekady października 2018 roku PiS mógł szykować się do wdrożenia swej optyki w oparciu o własne zasoby ludzkie. Lata bycia w opozycji wydawały się idealne do dotarcia wszystkich trybów. Tak, by w chwili położenia łapy na prawie do kształtowania kadrowych już zasobów województwa, dotychczasowa idea fixe stała się realnością.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.