Alek Radomski

Kłopoty na budowie. Polski podwykonawca tarczy antyrakietowej idzie do sądu

Mostostal Zabrze żąda 24,2 mln zł za wykonane prace od głównego wykonawcy militarnej części kontraktu na tarczę w Redzikowie. Rozstrzygać będzie sąd Fot. Łukasz Capar Mostostal Zabrze żąda 24,2 mln zł za wykonane prace od głównego wykonawcy militarnej części kontraktu na tarczę w Redzikowie. Rozstrzygać będzie sąd arbitrażowy w Paryżu.
Alek Radomski

Chodzi o notowaną na giełdzie spółkę Mostostal Zabrze, która prowadziła prace przy budowie instalacji Aegis Ashore w Redzikowie. Firma skierowała właśnie do międzynarodowego sądu arbitrażowego wniosek, w którym żąda od amerykańskiego głównego wykonawcy 24,2 mln zł za wykonane roboty podstawowe oraz te dodatkowe.

Mostostal Zabrze skierował kilka dni temu do Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej w Paryżu wezwanie przeciwko Wood Environment & Infrastructure Solutions. To ostatnie przedsiębiorstwo, znane wcześniej jako Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure, jest głównym wykonawcą militarnej części kontraktu na budowę bazy antyrakietowej pod Słupskiem.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.