Marek Jaszczyński

Kliniska Wielkie. Chcą się rozwieść z Goleniowem i być gminą wiejską

Grupa referendum lokalnego składa się z 23 osób. Liczą, że uda się odłączyć od gminy Goleniów i pójść własną drogą Grupa referendum lokalnego składa się z 23 osób. Liczą, że uda się odłączyć od gminy Goleniów i pójść własną drogą
Marek Jaszczyński

Takiej historii w naszym regionie już dawno nie było. Secesjoniści z Klinisk chcą się odłączyć od gminy Goleniów i utworzyć własny samorząd. Jako powód podają, że dokładają więcej do budżetu gminy, niż z niego otrzymują.

„Czy jesteś za utworzeniem gminy Kliniska Wielkie z siedzibą w Kliniskach Wielkich z sołectw: Rurzyca, Kliniska Wielkie, Pucice, Czarna Łąka, Załom wraz z przyległymi obszarami ewidencyjnymi” - to propozycja pytania referendalnego.

Inicjatorzy secesji mają od 15 czerwca 60 dni na zebranie podpisów 10 procent mieszkańców gminy (3460 podpisów), żeby referendum mogło się odbyć. Jak obliczają w tej części gminy jest 4516 zameldowanych osób, ale faktycznie mieszka około siedem tysięcy osób.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.