Wioletta Mordasiewicz

Kiedy będzie nowoczesny basen w Stargardzie? Na solanki trzeba poczekać

Wizualizacja stargardzkiej pływalni po remoncie. Mają być solanki, hydromasaże, rura do zjazdów Fot. UM w Stargardzie Wizualizacja stargardzkiej pływalni po remoncie. Mają być solanki, hydromasaże, rura do zjazdów
Wioletta Mordasiewicz

Niewielu jest chętnych do przeprowadzenia modernizacji pływalni przy ulicy Szczecińskiej. Od pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu zależy to, kiedy w mieście będzie nowoczesny basen.

Stargardzka pływalnia, której modernizacja zgodnie z planem już się powinna rozpocząć, funkcjonuje normalnie. Nikt nie wie do kiedy będzie czynna.

- Chodzę regularnie na basen z córką Agnieszką - mówi Wioletta Niwa ze Stargardu. - Pływanie dobrze mi wpływa na kolano i w ogóle na całe ciało. Najpierw chodzimy na aerobik w wodzie, a później zostajemy na wolne pływanie. Nie wiem co zrobię, jak basen ze względu na remont zamkną.

Na razie wersja jest taka, że basen będzie czynny do końca sierpnia. Dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji Stargard ma nadzieję, że może za trzecim podejściem uda się wyłonić wykonawcę, który w końcu wejdzie na plac budowy.

Jeden oferent

Nie udało się rozstrzygnąć przetargów ani za pierwszym, ani za drugim razem. Oba trzeba było unieważnić.

- W postępowaniu nie złożono żadnej oferty - poinformował w ogłoszeniu z 7 czerwca organizator przetargu.

Także 17 sierpnia pojawił się komunikat o unieważnieniu postępowania.


- W postępowaniu wpłynęła jedna oferta - czytamy. - Mając na uwadze to, że w postępowaniu nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu, postępowanie unieważniono.

Dyrekcja OSIR wyjaśnia, że stało się tak z przyczyn formalnych.

- Oferent nie złożył pełnej dokumentacji, wymaganej w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - mówi Beata Radziszewska, prezes OSiR Stargard.

23 sierpnia OSiR po raz trzeci ogłosił przetarg.

- Trzeci przetarg został ogłoszony 23 sierpnia po ustawowych 14 dniach - dodaje. - 7 września 2017 roku nastąpi otwarcie ofert. Zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych dla tak złożonego i kosztownego zamówienia wymagana jest procedura przetargowa

.

Modernizacja wraz z rozbudową pływalni o funkcję aquaparku zgodnie z pierwotnymi planami miała się zakończyć w sierpniu 2018 r. Już teraz wiadomo, że na to raczej nie ma szans. Na razie wyłoniono inżyniera kontraktu. Było kilku chętnych. Największą liczbę punktów uzyskała szczecińska spółka NBQ.

Nie chcą ryzyka

Modernizacja pływalni zacznie się zaraz po wyłonieniu wykonawcy. Zainteresowanie jest małe.

- Jako inwestor musimy szczegółowo weryfikować potencjalnych wykonawców tak, by zminimalizować ryzyko powierzenia zadania firmie, która może nie sprostać jego realizacji - mówi dyrekcja OSiR. - To zadanie wymaga konieczności użycia specjalistycznych i zaawansowanych technologicznie instalacji.

Modernizacja i rozbudowa basenu ma kosztować ponad 23 mln zł. W czasie remontu pływanie będzie dostępne w Gimnazjum nr 4.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.