Każdy projekt jest unikatowy i wykonany ręcznie. Szczecinianka tworzy niezwykłą biżuterię

Czytaj dalej
Agata Maksymiuk

Każdy projekt jest unikatowy i wykonany ręcznie. Szczecinianka tworzy niezwykłą biżuterię

Agata Maksymiuk

W projektach Oli to właśnie kamień jest największą wartością biżuterii. Materiały, które zbiera inspirują ją do kolejnych dzieł. Każdy projekt jest unikatowy i wykonany ręcznie.

Jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz studentką szczecińskiej Akademii Sztuki.

Kilka lat temu zakochała się w złotnictwie i zdecydowała rozwinąć swoją pasję. Dziś tworzy unikatowe projekty. I choć to wciąż tylko hobby, jest na dobrej drodze do otwarcia własnej firmy.

Ola Słowiak postanowiła, że projekty biżuterii będzie realizować regularnie. W końcu systematyczność napędza i pomaga utrzymać odpowiedni rytm. W tym celu stworzyła mini pracownię w swoim pokoju.

Każdy projekt jest unikatowy i wykonany ręcznie. Szczecinianka tworzy niezwykłą biżuterię

W niewielkim kąciku stoi palnik, dremel i inne sprzęty do szlifowania. Najlepiej jej się pracuje wieczorem lub przy zaciągniętych roletach, wtedy najwyraźniej widać płomień palnika. Jak przyznaje - fajnie by było mieć przestrzeń przeznaczoną tylko do obróbki biżuterii, bo to jednak brudne zajęcie, ale póki co tyle miejsca wystarczy. I choć to wszystko to wciąż hobby, a nie zawód to przyjemnie jest myśleć, że może za kilka lat, jak Dorota Kempko - właścicielka marki Animal Kingdom, sama będzie zarządzać firmą rozpoznawaną nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Maksymiuk

Redaktor naczelna Magazynu Trendy, dziennikarka i producentka. Odpowiedzialna za tworzenie treści magazynowych w obszarze tematów: kultura, sztuka, literatura, lifestyle. Pracuje nad organizacją sesji zdjęciowych i wideo, a także kreacją mediów społecznościowych. Jej konikiem jest Instagram i tworzenie strategii komunikacyjnych. Miłośniczka sztuki i nowych mediów. Z wykształcenia kulturoznawca - dziennikarz. Na stałe związana z Głosem Szczecińskim, portalem GS24.pl, tygodnikiem oraz stroną internetową www.szczecin.naszemiasto.pl, miesięcznikiem MM Trendy i kwartalnikiem Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.