Każdego roku przybywa około stu starszych osób, które wymagają opieki

Czytaj dalej
Anna Folkman

Każdego roku przybywa około stu starszych osób, które wymagają opieki

Anna Folkman

Prawie 24 proc. Polaków to osoby po 60. roku życia, a w ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci mieszkaniec Polski. W Szczecinie mieszka 28 tys. 085 osób między 65 a 70 rokiem życia. Między 80 a 85 lat ma prawie 11 tys. szczecinian. 90 lat ma ok. 6,5 tys. osób a 34 skończyły 100 a 125 lat. Na jakie wsparcie mogą liczyć seniorzy?

Kiedy na emerytury będą przechodzić dzisiejsi trzydziestolatkowie aż 40 proc. Polaków będzie seniorami. Seniorów nie brakuje też w naszym mieście. Na jaką pomoc, wsparcie mogą liczyć?

Kilka tygodni temu na łamach tygodnika opisywaliśmy okrągły jubileusz pani Stanisławy ze Szczecina. W lutym skończyła ona 100 lat. Były gratulacje i upominek od prezydenta a także huczna impreza wśród najbliższych. Osób w wieku podobnym do pani Stasi nie jest wiele, ale z roku na rok ich przybywa. Postęp medycyny sprawia, że żyjemy coraz dłużej. Szacuje się, że za ok. 30 lat nasz kraj stanie się jednym z trzech najstarszych społeczeństw europejskich, a Europa stanie się "najstarszym" kontynentem świata.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.