Kaszubi mają pomóc siatkarkom Atomu Trefla Sopot

Czytaj dalej
Fot. Fot. Karolina Misztal
Rafał Rusiecki

Kaszubi mają pomóc siatkarkom Atomu Trefla Sopot

Rafał Rusiecki

13 marca na mecz siatkarek Atomu Trefla przyjedzie cztery tysiące dzieci z Kaszub. Wspólnie z dorosłymi mają pomóc sopockiej drużynie.

W poniedziałek 13 marca w Ergo Arenie po przeciwnych stronach siatki staną zespoły Atomu Trefla Sopot i Polskiego Cukru Muszynianki. Rywalizacja tych drużyn od lat budzi duże zainteresowanie kibiców. Kiedyś co prawda toczyła się na najwyższym sportowym poziomie, ale z biegiem czasu pod względem emocjonalnym nie straciła znowu tak dużo.

-

W tym sezonie na nasze mecze rozgrywane w mniejszej Hali 100-lecia przychodzą nasi najwierniejsi fani, którzy są z nami zawsze, niezależnie od celów stawianych przed drużyną i wyników przez nią osiąganych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wciąż nas wspierają i wiemy, że w Ergo Arenie też ich nie zabraknie

- mówi Justyna Gdowska, rzecznik klubu.

Z okazji powrotu do wielofunkcyjnej Ergo Areny sopocki klub po raz drugi postanowił zaprosić na mecz Orlen Ligi młodzież z Pomorza. W ubiegłym sezonie na finałowe starcie z Chemikiem Police dotarło 99 autokarów, którymi przyjechało 4006 młodych Kaszubów. Teraz, 13 marca również będą mieli okazję zobaczyć na żywo emocjonujące spotkanie.

-

Podczas meczu z Polskim Cukrem Muszynianką wystąpią ludowe zespoły, część animacji prowadzona będzie po kaszubsku, a plakat zapowiadający to spotkanie pełen będzie lokalnych akcentów

- dodaje Gdowska.

Duża grupa młodych Kaszubów znacząco wpłynie na zwiększenie liczby widzów na tym ważnym dla obu zespołów meczu. Ubiegłoroczne spotkanie z Chemikiem oglądało łącznie 8 558 kibiców, co jest najlepszym rezultatem w historii Orlen Ligi.

W nadchodzącym meczu Atomu Trefla z Muszynianką frekwencja przekroczy 5 tys. osób, dzięki czemu w Sopocie drugi rok z rzędu ustanowiony zostanie najlepszy wynik w sezonie żeńskiej ekstraklasy siatkarskiej. Dotąd najwyższa widownia gromadziła się podczas derbów Łodzi. Mecze Grotu Budowlanych z ŁKS-em Commercecon oglądało 4750 i 4500 kibiców.

Rafał Rusiecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.