Norbert Ziętal

Kary dożywocia dla zabójców właścicieli kantorów z Przeworska i Ostrowa koło Przemyśla

Wojciech W. i Tadeusz G. oskarżeni o zabójstwa właścicieli kantorów i związanych z nimi osób, zostanie nieprawomocnie skazani na kary dożywotniego w Fot. Robert Gąsiorek/Polska Press Wojciech W. i Tadeusz G. oskarżeni o zabójstwa właścicieli kantorów i związanych z nimi osób, zostanie nieprawomocnie skazani na kary dożywotniego więzienia.
Norbert Ziętal

Na kary dożywotniego pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał Wojciecha W. i Tadeusza G, domniemanych członków gangu zabójców kantorowców. Obaj są oskarżeni o zabójstwa właścicieli kantorów, m.in. w Ostrowie koło Przemyśla w 2006 r. i Przeworsku w 2016 r. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces w tej sprawie trwał trzy lata. Na ławie oskarżonych zasiadło aż 14 osób. Najpoważniejsze zarzuty ciążą na Wojciechu W. i Tadeuszu G. To oni, według śledczych, dokonywali brutalnych napadów na właścicieli kantorów w Małopolsce i na Podkarpaciu. Jak wynika z ustaleń śledztwa, najpierw zabijali swoje ofiary, a potem sprawdzali, czy miały przy sobie pieniądze.

Akt oskarżenia w tej sprawie, po 11 latach od pierwszej zbrodni, w czerwcu 2017 r. skierował do sądu Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Śledztwo dotyczyło serii brutalnych zabójstw właścicieli kantorów i powiązanych z nimi osób, do której doszło na przełomie 2006 i 2007 r. oraz w późniejszych latach.

16 listopada 2006 r. w Ostrowie koło Przemyśla bandyci zastrzelili właściciela kantoru wymiany walut oraz jego pracownika. Drugiego pracownika poważnie ranili. Do zbrodni doszło na posesji domu właściciela kantoru. Przestępcy zrabowali 300 tys. złotych.

1 grudnia 2016 roku w Przeworsku, w sąsiedztwie swojego domu, został zastrzelony właściciel kantoru i jego konkubina. Kolejny właściciel kantoru zastrzelony został 29 stycznia 2007 r. w Tarnowie.

O dokonanie tych czynów oskarżeni zostali Tadeusz G. i Wojciech W.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.