Kadeci oraz juniorzy zagrają w mistrzostwach Polski

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Kadeci oraz juniorzy zagrają w mistrzostwach Polski

Łukasz Koleśnik

- Zbliżającymi się mistrzostwami Polski żyje nasze siatkarskie środowisko - przyznaje prezes klubu Volley Gubin, Robert Siegel.

Najpierw tytuł mistrza województwa zdobyli juniorzy Gubińsko-Krośnieńskiej Akademii Siatkówki Tęcza Volley. Ostatnio w ich ślady poszli kadeci.

Zespół prowadzony przez trenera Jacka Gornowa zakończył fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw. W roli faworyta przystąpił , który rozegrany został w Gubinie. W finałowej walce również okazał się niepokonany, wygrywając kolejno z Olimpią Sulęcin 3:2, GSZS Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp. 3:1 i Astrą Nowa Sól 3:2. Wicemistrzem zostali gorzowianie, a trzecie miejsce przypadło w udziale Astrze.

W dniach 17 - 20 marca kadeci rozegrają turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski. Gospodarzem będzie Gwardia Wrocław.

W Krośnie Odrzańskim odbywa się obecnie podobny turniej, w którym rywalizują juniorzy. Wielu zawodników z tego zespołu gra również w drugiej lidze i dobrym występem w ćwierćfinale chce zmazać grę w tej klasie rozgrywkowej.

- Damy z siebie wszystko - mówi Michał Lasota, atakujący z GKAS Tęcza Volley. - Cieszymy się, że turniej odbędzie się na naszym terenie. Chcemy ugrać jak najwięcej. Nie myślimy o samych finałach. Skupiamy się na meczach najbliższych. Jak się uda to i na kolejnych. Zapału nikt nam nie odmówi - zauważa siatkarz. - Druga liga jest odrębną sprawą. Nie szło, ale trzeba podkreślić, że mamy młodą kadrę i po raz pierwszy graliśmy na tak wysokim poziomie. Brakowało nam doświadczenia. Poza tym jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Mamy szansę utrzymać się w drugiej lidze, jeśli wygramy w playoffach. Te odbędą się dopiero w marcu, więc na razie koncentrujemy się na mistrzostwach Polski juniorów - zaznacza Michał Lasota.

Czy krośnieńsko-gubińscy siatkarze awansują do finału?
Łukasz Koleśnik Czy krośnieńsko-gubińscy siatkarze awansują do finału?

Ćwierćfinały trwają. Rozgrywki rozpoczęły się 25 lutego, skończą w niedzielę. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali sportowo-widowiskowej. W sobotę i w niedzielę grać będą zespoły, które zdołały zająć pierwsze lub drugie miejsce w swoich grupach. Najlepsi trafią do półfinałów rozgrywek.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.