Joanna Maraszek

Już jest projekt przedszkola w Świnoujściu

Przedszkole „Wiatraczek“ w Świnoujściu od momentu otwarcia cieszy się dużym zaintereso-waniem. W mieście dzieci często oczekują na przyjęcie do przedszkoli, Przedszkole „Wiatraczek“ w Świnoujściu od momentu otwarcia cieszy się dużym zaintereso-waniem. W mieście dzieci często oczekują na przyjęcie do przedszkoli, także prywatnych
Joanna Maraszek

Prezydent planuje budowę nowego miejskiego przedszkola na ulicy Bydgoskiej. Rozpoczęcie budowy jest uzależnione od decyzji w sprawie dofinansowania

Nowe miejskie przedszkole to druga, po zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, najbardziej oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Terenem przeznaczonym pod budowę jest działka o łącznej powierzchni 7898 m kw. Dla tego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta z przeznaczeniem dla potrzeb powszechnych gminy, w tym właśnie budowy obiektów oświatowych.

- Rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które aplikujemy - dodaje Robert Karelus. - Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. Budowa obiektu nie powinna zająć więcej niż 15 miesięcy.

Budynek przedszkola zaplanowany został jako jednokondygnacyjny - z możliwością budowy drugiej kondygnacji - z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przedszkolu pracę znajdzie 20 nauczycieli oraz 18 pracowników administracyjno-socjalnych.

- Placówka będzie ośmiooddziałowym przedszkolem integracyjnym przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały - wyjaśnia Karelus. - W projekcie znajduje się osiem sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków. Jest duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna, gabinet logopedyczny, gabinet dydakty-czno-terapeutyczny i wielofunkcyjny plac zabaw.

Przy budynku zlokalizowane zostaną: boisko do gier zabawowych, usypana górka saneczkowa, letni ogród oraz ogród zimowy (patio lub oranżeria).

Joanna Maraszek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.