Joanna Maraszek

Już jest projekt przedszkola w Świnoujściu

Przedszkole „Wiatraczek“ w Świnoujściu od momentu otwarcia cieszy się dużym zaintereso-waniem. W mieście dzieci często oczekują na przyjęcie do przedszkoli, Przedszkole „Wiatraczek“ w Świnoujściu od momentu otwarcia cieszy się dużym zaintereso-waniem. W mieście dzieci często oczekują na przyjęcie do przedszkoli, także prywatnych
Joanna Maraszek

Prezydent planuje budowę nowego miejskiego przedszkola na ulicy Bydgoskiej. Rozpoczęcie budowy jest uzależnione od decyzji w sprawie dofinansowania

Nowe miejskie przedszkole to druga, po zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, najbardziej oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Terenem przeznaczonym pod budowę jest działka o łącznej powierzchni 7898 m kw. Dla tego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta z przeznaczeniem dla potrzeb powszechnych gminy, w tym właśnie budowy obiektów oświatowych.

- Rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które aplikujemy - dodaje Robert Karelus. - Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. Budowa obiektu nie powinna zająć więcej niż 15 miesięcy.

Budynek przedszkola zaplanowany został jako jednokondygnacyjny - z możliwością budowy drugiej kondygnacji - z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przedszkolu pracę znajdzie 20 nauczycieli oraz 18 pracowników administracyjno-socjalnych.

- Placówka będzie ośmiooddziałowym przedszkolem integracyjnym przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały - wyjaśnia Karelus. - W projekcie znajduje się osiem sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków. Jest duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna, gabinet logopedyczny, gabinet dydakty-czno-terapeutyczny i wielofunkcyjny plac zabaw.

Przy budynku zlokalizowane zostaną: boisko do gier zabawowych, usypana górka saneczkowa, letni ogród oraz ogród zimowy (patio lub oranżeria).

Joanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.