Jutro do kina, w niedzielę na spacer

Czytaj dalej

Jutro do kina, w niedzielę na spacer

Wielbicieli kinematografii Centralne Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 (wejście od ul. Milionowej) zaprasza jutro, 25 sierpnia, na projekcję filmu „Amy”.

Początek seansu o godz. 21. Film jest dokumentalną opowieścią o zmarłej w 2011 roku brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse, obdarzonej niebywałym talentem, która w krótkim czasie stała się gwiazdą światowego formatu.

Film został złożony z nieznanych wcześniej materiałów archiwalnych, ukazujących trudną drogę młodej, 27-letniej artystki, którą prawdopodobnie przerosła zawrotna kariera, presja sukcesu i potrzeba ryzykownego życia.

Nieco innego rodzaju przeżycia kulturalnego będzie można zaznać w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia. W Centrum Handlowym Sukcesja przy al. Politechniki 1 wystąpi bowiem Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”.

W programie pojawią się przede wszystkim przyśpiewki i tańce ludowe. Początek występu o godz. 17 na poziomie -1. Także w Sukcesji jeszcze dziś można oglądać Wielką Wystawę Replik Robotów Filmowych. Wśród prezentowanych na poziomie -1 fantastycznych postaci spotkamy bohaterów filmów „Terminator”, „Matrix”, „Gwiezdne Wojny” i wielu innych.

Natomiast w niedzielę, 26 sierpnia, ciekawą propozycją będzie spacer z cyklu „Detalove wycieczki po Łodzi”, którego przewodniczką będzie Maria Nowakowska. Niedzielna wyprawa poprowadzi szlakiem zwierząt Śródmieścia. Uczestnicy zobaczą cuda łódzkiej architektury - zwierzęta i rośliny ukryte w ścianach budynków i w bramach.

Zbiórkę zaplanowano o godz. 12 pod pizzerią Da Antonio przy ul. Jaracza 45. Udział w spacerze jest bezpłatny, a organizują go inicjatywa „Łódzki Detal” oraz Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.