Juniorki bez szans, ale miały przebłyski dobrej gry

Czytaj dalej
Paweł Tracz

Paweł Tracz

W końcówce pierwszej rundy pierwszej ligi dużo szans kosztem wyniku dostają najmłodsze akademiczki. Wczoraj nie dały rady silnemu Basketowi.

Po mistrzostwach Polski U-22 juniorki starsze skupiają się już tylko na występach w ekstraklasie, za to jej zaplecze jest teraz poligonem doświadczalnym dla zawodniczek z młodszych roczników. Taka polityka raczej nie przyniesie nam sukcesów z czołowymi zespołami, ale dla akademiczek każda minuta w starciu z mocnymi rywalkami jest cenna.

Wczorajszy mecz z UKS Basket SMS był pojedynkiem o piąte miejsce. Przyjezdne zagrały na pełnych obrotach i już w 6 min prowadziły 11:1. W końcówce pierwszej kwarty gospodynie zmniejszyły nieco stratę, ale później rywalki wyraźnie odskoczyły. Nieco radości mieliśmy za to w ostatniej odsłonie, którą pewnie wygraliśmy. Dziś kolejny zaległy mecz naszych - w hali PWSZ przy ul. Chopina zagramy od 16.15 z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.