Jokerki nie wykorzystały wielkiej szansy na złoto

Czytaj dalej
Sławomir [email protected]

Mimo trzech meczboli w finale Joker Świecie nie został po raz drugi w historii mistrzem województwa młodziczek. Tytuł wzięło WTS Włocławek.

Po raz pierwszy w ostatnich latach o mistrzostwie zdecydował turniej finałowy, który rozegrano w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu. Wzięły w nim udział cztery najlepsze zespoły z rankingu ligi. Grano systemem pucharowym.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Joker Świecie pokonał Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:17). To nie był najlepszy występ świecianek. Widać było, że ranga zawodów wprowadziła w ich szeregi niepotrzebne nerwy. W 1. secie kluczowa okazała się zmiana na rozegraniu przy 11:15. Sandra Konowalczyk nie tylko dobrze kierowała grą zespołu, ale popisała się też kilkoma dobrymi zagrywkami. Dzięki nim Joker wyciągnął wynik na 19:15. Drugi set od początku przebiegał pod dyktando gospodyń.

Z kolei w półfinale nr 2 WTS Włocławek wygrało z Pałacem I Bydgoszcz 2:1 (25:15, 21:25, 15:9). Bydgoski klub musiał w tym sezonie zadowolić tylko brązowym medalem. W meczu o 3. miejsce Pałac I zwyciężył z Pałacem II 2:0 (25:5, 25:8).

Finał był godny ostatniego meczu w sezonie. Zakończył go tie break. Joker przegrał z WTS Włocławek 1:2 (15:25, 25:18, 16:18). Pierwszy set należał do włocławianek, które szybko uzyskały kilka punktów przewagi. I do końca kontrolowały wynik. Odsłona nr 2 to przebudzenie jokerek. Zaczęły ją od mocnego 5:0. Później podopieczne Marka Nadolnego utrzymywały długo bezpieczny dystans. WTS zbliżyło się na 17:18, ale sytuację uspokoiły punkty Mai Doroszewskiej, Martyny Kwiatkowskiej i Ani Krawczyk. Mistrza kujawsko-pomorskiego wyłonił tie break, w którym było kilka zwrotów akcji. Joker miał trzy meczbole. Po ostatnim (przy 15:14) wybuchła radość, ale szybko ostudził ją sędzia, który wskazał, że piłka po ataku WTS-u spadła w pole. Włocławianki poszły za ciosem. I to one cieszyły się ze złotego medalu. A świeciankom pozostały srebro i łzy.

Medaliści będą reprezentować nasze województwo w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodziczek.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.