Mariusz Parkitny

Jeszcze o hojności prezydenta Szczecina: Tysiąc nagrodzonych

Jeszcze o hojności prezydenta Szczecina: Tysiąc nagrodzonych
Mariusz Parkitny

Budżet miasta jest w doskonałym stanie? Piotr Krzystek sowicie nagradza urzędników za pracę w ubiegłym roku. Premie sięgają 4 tys. zł.

Wczoraj opisaliśmy nagrody, jakie Piotr Krzystek przyznał swoim czterem zastępcom. Prezydent nie pochwalił się uzasadnieniem, a jedynie ograniczył się do stwierdzenia, że nagrody są za „zaangażowanie i wkład w realizację zadań służbowych w roku 2016 r.”.

Michał Przepiera (odpowiedzialny za inwestycje) został oceniony najlepiej. Otrzymał 15 tys. zł (brutto), Krzysztof Soska (oświata, pomoc społeczna, kultura, sport) dostał 10 tys. zł. O 8 tys. zł wzbogacili się Piotr Mync (ład przestrzenny, mieszkalnictwo) oraz Marcin Pawlicki (pomoc społeczna, transport).

Okazuje się, że to niejedyni podwładni, których prezydent docenił za pracę w 2016 r. Dokładnie jest ich 1036. To pracownicy urzędu miasta. Uzasadnienie takie samo jak przy zastępcach prezydenta. Z jednym wyjątkiem: sprawa była konsultowana ze związkami zawodowymi.

- Prezydent w celu uhonorowania zaangażowania i wkładu w realizację zadań służbowych w roku 2016, w porozumieniu z przedstawicielami związków zawodowych, podjął decyzję o przyznaniu indywidualnych nagród na rzecz pracowników Urzędu Miasta Szczecin - informuje Magdalena Strózik z biura prasowego magistratu.

Dyrektorzy wydziałów lub biur dostali po 4 tys. zł, ich zastępcy po 3 tys. zł, pozostali pracownicy po 1800 zł.

To nie ostatnia decyzja w sprawie finansów urzędników, jaką podjął ostatnio Piotr Krzystek. Co prawda, nie na nagrody, ale na podwyżki pensji mogą liczyć pracownicy z instytucji, w których zarabia się najmniej. Chodzi o gminne jednostki budżetowe oraz instytucje kultury.

- Priorytetem jest poprawienie sytuacji zarobkowej na najniżej opłacanych stanowiskach, szczególnie w sferze społecznej i oświatowej (pracownicy niepedagogiczni) - tłumaczy Magdalena Strózik.

Podwyżki nie są przewidziane dla dyrektorów, zastępców, głównych księgowych, chyba, że zarabiają poniżej 3 tys. zł brutto. Podwyższenie pensji będzie zależało od aktualnych zarobków oraz stażu pracy.

Urzędnicy, którzy zarabiają poniżej 3 tys. zł, dostaną 200 zł brutto podwyżki miesięcznie. Pozostali pracownicy otrzymają po ok. 110 zł brutto na statystyczny etat.

Na podwyżki zostało przeznaczone prawie 13,8 mln zł, z czego ok. 10 mln zł dla pracowników społecznych, oświaty oraz PUP.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.