Marek Rudnicki

Jest projekt Centrum Logistycznego, nie wiadomo, co ze statkiem, a geologa już nie ma

Najnowocześniejszy statek badawczy na świecie, „Dr. Fridtjof Nansen”, pływający dziś pod banderą ONZ. Do potrzeb badań dna oceanicznego Polsce potrzebna Fot. Norad Najnowocześniejszy statek badawczy na świecie, „Dr. Fridtjof Nansen”, pływający dziś pod banderą ONZ. Do potrzeb badań dna oceanicznego Polsce potrzebna jest podobna jednostka
Marek Rudnicki

W stolicy Pomorza Zachodniego ma powstać Centrum Logistyczne w zakresie badań dna oceanicznego. Portem macierzystym statku badawczego też ma być Szczecin. Na pytanie skierowane do Ministerstwa Środowiska, gdzie będzie wybudowana jednostka, czy w stoczni w Szczecinie, czy w Trójmieście, odpowiedź jest zastanawiająca.

- Uprzejmie informujemy, że jeszcze nie zostały podjęte ostateczne decyzje co do wybudowania czy zakupu jednostki - poinformował nas Aleksander Brzózka z wydziału komunikacji medialnej Departamentu Edukacji i Komunikacji ministerstwa.

Tak sformułowana odpowiedź może sugerować tylko jedno. W ministerstwie zdają sobie sprawę, iż polskie stocznie nie wybudują tak mocno wyspecjalizowanej jednostki.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.