Jest decyzja UMK w sprawie pracownika oskarżanego o seksualne molestowanie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Jest decyzja UMK w sprawie pracownika oskarżanego o seksualne molestowanie

Alicja Cichocka-Bielicka

Władze toruńskiego uniwersytetu wyciągają konsekwencje wobec pracownika Biblioteki Głównej UMK, którego koleżanki z pracy oskarżyły o molestowanie. Pracodawca wręczył mu zwolnienie z pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Według kobiet kolega z pracy miał je molestować – łapać za biust, kolano, składać seksualne propozycje, rzucić się na jedną z nich podczas inwentaryzacji, przycisnąć do regału i pocałować w szyję. Do zdarzeń miało dochodzić w miejscu pracy i domu mężczyzny. Prokuratura, która na wniosek rektora UMK zbadała sprawę, molestowania się nie dopatrzyła, orzekła, jednak, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej kobiet.

- Pracownik rażąco naruszył zasady współżycia społecznego w miejscu pracy i naraził na szwank dobre imię UMK – tak po blisko roku oceniają tę sprawę władze UMK i wyciągają konsekwencje wobec pracownika.

Jakie? Jak informuje biuro prasowe uczelni, w miniony piątek UMK rozwiązał z pracownikiem umowę o pracę z zachowaniem 3 - miesięcznego okresu wypowiedzenia.

- Decyzja jest mocno spóźniona i zbyt łagodna. Oczekiwaliśmy zwolnienia dyscyplinarnego, tymczasem mężczyzna otrzymał normalne wypowiedzenie, jakby nic się nie stało. Wygląda na to, że władze UMK chcą sprawę wyciszyć– komentuje pełnomocnik kobiet, mecenas Mariusz Lewandowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna, który nie przyznaje się do winy nie przyjął wypowiedzenia. Wczoraj nie odbierał od nas telefonu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.